02 Aralık 2020 Çarşamba

SAMSUN'DA KAÇAK AVCILAR SAHA BEKÇİSİ YÜKSEL BERK'İ ÖLDÜRDÜ! 3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Samsun'da kaçak avcılar saha bekçisi Yüksel Berk'i öldürdü! 3 kişi gözaltına alındı

Samsun'un Terme ilçesinde kaçak avcıları uyaran Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğinde saha bekçisi Yüksel Berk'in kafasından vurularak öldürülmesi olayı ile ilgili 3 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

06 Aralık 2019 Cuma 21:49 ASAYİŞ

Samsun'un Terme ilçesinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğinde saha bekçisi olarak görev yapan Yüksel Berk, uyardığı kaçak avcıların açtığı ateş sonucu hayatını kaybederken olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.


Terme ilçesi Gölyazı mahallesi Çoban yatağı mevkisinde kaçak avlanan avcılara ikazda bulunan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğinde saha bekçisi Yüksel Berk, avcıların açtığı ateş sonucu baş kısmından vurularak olay yerinde yaşamını yitirdi.

Samsun Valiliği, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğinde saha bekçisi Yüksel Berk'in öldürülmesi olayı ile ilgili yaptığı açıklamada, olayla ilgili 3 kişinin yakalandığını belirterek şu bilgileri verdi.

"Samsun İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahası olan Terme İlçesi Gölyazı Mahallesi Çoban Yatağı mevkiinde Tarım ve Orman Bakanlığı Samsun Şube Müdürlüğü Terme Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğinde saha bekçisi olarak görevli olan Yüksel Berk isimli şahsın kaçak avcıları durdurmak için avcılara ikazda bulunduğu esnada, avcılardan birinin tüfek ile ateş etmesi sonucu Yüksel Berk isimli şahsın baş kısmından vurularak olay yerinde hayatını kaybetmesi olayı ile ilgili olay yerinde 1 adet boş av fişeği kartuşu bulunarak olay yerindeki şüphelilere ait araç içerisinde parmak izi incelemesi yapılmıştır. Olayın şüphelilerinin yakalanması amacıyla Samsun il Jandarma Komutanlığı ekiplerince olay yeri çevresi kontrol altına alınarak gerekli çalışmalar yapılmış, yapılan çalışmalar sonucunda olaya karıştığı tespit edilen 3 şüpheli şahıs Terme ilçesi Karacalı mevkii ormanlık alanda olayda kullanılan av tüfeği ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmış olup, tahkikata başlanılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatandaş

07 Aralık 2019 Cumartesi 09:41

Üçü de asılmalı ama adalet olmadığı için boş bir temenni bu.Müebbet verilirse öpüp başüstüne koymak lazım

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a kar geldi, Büyükşehir ekipleri teyakkuza geçti

Samsun'a kar geldi, Büyükşehir ekipleri teyakkuza geçti