19 Ağustos 2019 Pazartesi

SAMSUN'DA KIZI TRAFİK KAZASINDA ÖLEN ANNE ÜST GEÇİT EYLEMİ YAPTI

Samsun'da kızı trafik kazasında ölen anne üst geçit eylemi yaptı

Samsun'un İlkadım ilçesi Kılıçdede Kavşağında yaşanan trafik kazasında hayatını kaybeden 10 yaşındaki Azra Baştaş'ın ailesi acı olayın yaşandığı kaza yerinde eylem yaparak bölgeye üst geçit yapılmasını istedi.

02 Haziran 2018 Cumartesi 18:44 ASAYİŞ

Samsun'da trafik kazasında 10 yaşındaki kızı ölen anne Lale Baştaş, kazanın meydana geldiği Kılıçdede Kavşağına üst geçit yapılmasını istedi. 


Samsun-Ordu karayolu Kılıçdede Kavşağı'nda geçen hafta yolun karşısına geçmeye çalışan 10 yaşındaki Azra Baştaş bir aracın çarpması sonucu ağır yaralanmış, kaldırıldığını hastanede 3 gün süren yaşam mücadelesini kaybetmişti. 

Anne Lale Baştaş, kendisine destek veren vatandaşlarla kazanın meydana geldiği yere gidip, "Başka Azra'lar ölmesin" ve "tramvay duraklarına üst geçit" yazılı pankart açtı.Samsun'un İlkadım ilçesi Kılıçdede kavşağında yaşanan trafik kazasında ölen Azra Baştaş'ın annesi Lale Baştaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, kızının hayatını kaybettiği yaya geçidinde trafik ışığı veya üst geçit bulunmadığını söyledi.

Yetkililerden tehlikeli yerlere üst geçit yapmalarını isteyen Baştaş, şunları kaydetti:

"Henüz 10 yaşında olan Azram, melek yüzlüm, benim her şeyimdi. Bu bir kaza mıydı, yoksa ihmal mi, bilmiyorum. Daha önce burada benzer kazaların olması ve hiçbir önlem alınmaması, bunun cevabını veriyor. Şehirlerarası yolda yolun karşısına geçmek için ne alt geçit ne üst geçit ne de trafik ışığı bulunuyor. Bundan sonra hiçbir annenin yüreği yapmasın. Yetkililer bir an önce önlemleri alsın."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Bafra'da feci trafik kazası! Baba ile oğlu öldü

Samsun Bafra'da feci trafik kazası! Baba ile oğlu öldü