26 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN'DA KIZILIRMAK'TA BOĞULARAK ÖLEN OSMAN ERTEKİN'İN ANNESİ FERYAT ETTİ: OĞLUMU ÖLDÜRDÜLER

Samsun'da Kızılırmak'ta boğularak ölen Osman Ertekin'in annesi feryat etti: Oğlumu öldürdüler

Samsun'un Bafra ilçesinde Çetinkaya Köprüsünden Kızılırmak'a atladıktan sonra kurtulmak için yardım isteyen Osman Ertekin'in cesedinin bulunması sonrası annesi Emine Ertekin, "Oğlumu öldürdüler" diyerek feryat etti.

19 Mart 2018 Pazartesi 20:03 ASAYİŞ

Samsun'un Bafra ilçesinde Kızılırmak'a atlayan ancak daha sonra kurtulmak için yardım isteyen ve 45 dakika boyunca kurtarılamayan Osman Ertekin'in annesi Emine Ertekin, oğlunun cesedinin 5 gün sonra bulunması ile büyük üzüntü yaşadı.


Bafra ilçesinde geçtiğimiz günlerde sevgilisi olduğu iddia edilen Belgin Ş. ile birlikte Kızılırmak'a atlayan ancak olay yerine gelen görevlilerden bulundukları yerden kurtulmak için 45 dakika boyunca yardım isteyen Osman Ertekin, yanında bulunan genç kız ile birlikte akıntıya kapılarak gözden kaybolmuştu. 

Kızılırmak'ta kaybolan iki gencin itfaiye ve yardım ekipleri tarafından 45 dakika boyunca kurtarılamaması tepkilere neden olurken, görevlilerin olay yerine patlak bot ile geldikleri ileri sürülmüştü. Yaşanan acı olay sonrası Osman Ertekin'in evli olduğu ve bir çocuk babası olduğu ortaya çıkarken, akıntıya kapılarak kaybolan Belgin Ş.'nin cesedi olayın yaşandığı gecenin sabahı bulunmuştu. Kızılırmak'ta Belgin Ş. ile birlikte akıntıya kapılarak kaybolan Osman Ertekin'in bulunması ile ilgili ise 5 gündür arama çalışmaları yapılıyordu.  Irmakta kaybolan Osman Ertekin'in bulunması için Samsun'da sağlık, itfaiye, emniyet, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri ile Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı dalgıçları arama çalışmalarından sonuç alamayınca bölgeye Ankara'dan Jandarma Komando Arama Kurtarma Tabur Komutanlığı ekipleri geldi. Ankara Jandarma Komando Arama Kurtarma Tabur Komutanlığı arama kurtarma ekipleri, Osman Ertekin'in atladığı Çetinkaya Köprüsü ve Kızılırmak nehri civarında yaptıkları arama çalışmalarında gencin cesedini Çetinkaya Köprüsüne 3 kilometre uzaklıkta ağaçlara takılı halde buldu.Arama çalışmalarını izleyen Osman Ertekin'in annesi Emine Ertekin ise oğlunun cesedinin bulunması sonrası gözyaşı dökerek, "Oğlumu öldürdüler" diye feryat etti. Osman Ertekin ve Belgin Ş.'nin 45 dakika boyunca bulundukları sudan kurtarılamaması ihmal iddialarına neden olmuştu. 

Kızılırmak'ta cesedi bulunan Osman Ertekin'in cenaze otopsi için Bafra Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak açıkladı! Samsunspor için müfettiş istedik

Samsun Valisi Osman Kaymak açıkladı! Samsunspor için müfettiş istedik