31 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA POLİS OTELE OPERASYON YAPTI! KENDİLERİNİ POLİS OLARAK TANITAN İKİ DOLANDIRICI YAKALANDI

Samsun'da polis otele operasyon yaptı! Kendilerini polis olarak tanıtan iki dolandırıcı yakalandı

Muğla'da kendilerini polis olarak tanıtarak iki kardeşten 150 bin lira, 70 bilezik, 60 çeyrek ve 100 cumhuriyet altını alan iki dolandırıcı Samsun'un Atakum ilçesinde polis tarafından yakalandı.

09 Nisan 2019 Salı 15:09 ASAYİŞ

Samsun'un Atakum ilçesinde bir otele operasyon düzenleyen polisler, Muğla'da kendilerini polis olarak tanıtarak yaşlı iki kardeşin 150 bin lira parası ile  70 bilezik, 60 çeyrek ve 100 cumhuriyet altınını alan iki dolandırıcı yakalandı.


Muğla'da, kendilerini polis olarak tanıtarak yaşlı iki kardeşten 150 bin lira, 70 bilezik, 60 çeyrek ve 100 cumhuriyet altını alarak dolandırdıkları öne sürülen iki şüpheli, Samsun'da yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Muğla'da yaşayan Ö.B. (82) ile kardeşi G.B'yi (94) telefonla arayan zanlılar, kendilerini polis olarak tanıttı.

İki kardeş, terör örgütlerinin adlarına kredi kartı çıkartıp örgüt adına alışveriş yaptıklarını öne süren ve evin önüne gelen şüphelilere, ilk etapta 100 bin lira parayı torba içinde teslim etti.

Daha sonra, sözde operasyonun sağlıklı devam etmesi gerektiğini iddia eden zanlılar, yaşlı kardeşlerin banka hesaplarında bulunan 50 bin lira ile 70 bilezik, 60 çeyrek ve 100 cumhuriyet altınını istedi. Şüpheliler daha sonra söz konusu parayı ve altını, mağdurların evlerinin önüne gelip aldı.

Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan kardeşler, polise başvurdu.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince tespit edilen iki zanlının, Samsun'da olduğunun öğrenilmesi üzerine, Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri çalışma başlattı.

Samsun'un Atakum ilçesi Körfez Mahallesindeki bir otele operasyon düzenleyen ekipler, şüpheliler Umut S. ve Mehmet S'yi yakaladı. Üstlerinde yapılan aramada 20 bin lira para ele geçirilen zanlılar, emniyete götürüldü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Türk Polis Teşkilatının 174'üncü kuruluş yıl dönümünde şehit Fethi Sekin anılıyor

Samsun'da Türk Polis Teşkilatının 174'üncü kuruluş yıl dönümünde şehit Fethi Sekin anılıyor