23 Ocak 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA POLİSİN VURDUĞU 17 YAŞINDAKİ ALPEREN SAVAŞ HAYATINI KAYBETTİ

Samsun'da polisin vurduğu 17 yaşındaki Alperen Savaş hayatını kaybetti

Samsun'da polisin kabza ile omzuna vurduğu esnada silahın patlaması sonucu başından vurularak ağır yaralanan 17 yaşındaki Yaşar Alperen Savaş, 24 gün süren yaşam savaşını kaybetti.

15 Ocak 2020 Çarşamba 03:50 ASAYİŞ

Samsun'da polisin kazara vurduğu 17 yaşındaki Yaşar Alperen Savaş, hayatını kaybetti.


Samsun'un Atakum ilçesinde 24 gün önce yaşanan olayda aracı ile uygulamadan kaçan 17 yaşındaki Yaşar Alperen Savaş, kazara polisin silahından çıkan merminin başına isabet etmesi sonucu yaralanmıştı.

Atakum ilçesinde 23 Aralık 2019 Pazartesi günü meydana gelen olayda iddiaya göre yapılan polis uygulaması sırasında Alperen Savaş'ın kullandığı araç çevirmeye takılmamak için ara sokağa girdi. Ara sokağa giren aracı fark eden polisler, aracın peşine düştü. 

Kısa sürede aracı yakalayan ve içindeki Yaşar Alperen Savaş ve Kürşad Balcı'yı araçtan indiren polisler üst araması yaptı. Yine iddiaya göre üst araması sırasında bir polisin, elinde silah bulunduğu, Alperen Savaş'a neden kaçtıklarını sorduğu, gencin ise ehliyetinin olmadığını bu nedenle korkup kaçtığını söylediği sırada, polisin silah bulunan eliyle 17 yaşındaki Savaş'ın omzuna vurduğu bu esnada silahın patladığı gündeme gelmişti.

23 Aralık 2019 tarihinden beri kaldırıldığı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde yoğun bakımda tedavi gören 17 yaşındaki Yaşar Alperen Savaş'ın yaşam mücadelesini kaybettiği ve yaşamını yitirdiği öğrenildi. Olayla ilgili mahkemece serbest bırakılan polis ise yeniden gözaltına alınarak tutuklandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Balta ile parçalara ayrılmış! Samsun'da çöpteki ceset olayında korkunç detaylar

Balta ile parçalara ayrılmış! Samsun'da çöpteki ceset olayında korkunç detaylar