16 Ocak 2022 Pazar

SAMSUN'DA RAYLARI VE CEZAEVİ İNŞAATININ KABLOLARINI ÇALAN HIRSIZLAR YAKALANDI

Samsun'da rayları ve cezaevi inşaatının kablolarını çalan hırsızlar yakalandı

Samsun'un Çarşamba ilçesinde TCDD'ye ait demir yolunun raylarını ve Kadın Açık Cezaevi inşaatına ait kabloları çalan hırsızları jandarma yakaladı.

22 Nisan 2020 Çarşamba 22:15 ASAYİŞ

Samsun'un Çarşamba ilçesinde millet Korona Virüs ile mücadele ederken, boş durmayan hırsızlar, demiryoluna ait raylar ve demirler ile Kadın Açık Cezaevi inşaatına ait kabloları çaldı.


Samsun Valiliği, Çarşamba ilçesi Dikbıyık mahallesinde demir yoluna ait demir ve raylar ile Kadın Açık Cezaevi inşaatına ait kabloların çalınması olayı ile ilgili 3 kişinin yakalandığını duyurdu.Samsun Valiliğinden hırsızlık olayı ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi.
"Çarşamba İlçesinde İl Jandarma Komutanlığımız ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; Çarşamba İlçesi Dikbıyık Mahallesinde 20 Nisan 2020 tarihinde TCDD’ye ait kullanılmayan eski demiryolu hattından 27 adet travers toplam 1410 kilogram demirin ve 1.5 metre uzunluğunda 60 kilogram ağırlığında rayın çalınması olayı ile ilgili olarak 2 şüpheli şahıs 21 Nisan 2020 tarihinde çalmış oldukları malzemeler ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmış olup, adli tahkikata başlanmıştır. Çarşamba İlçesi Alibeyli Mahallesinde 20 Nisan 2020 tarihinde S Tipi Cezaevi Yerleşkesinin Kadın Açık Cezaevi bölüm inşaatından yaklaşık 1000 metre 4x2.5 mm kablonun çalınması olayı ile ilgili olarak 3 şüpheli şahıs 21 Nisan 2020 tarihinde çalmış oldukları kablolar ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmış olup, çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmışlardır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 23 Nisan'ın 100. yıl coşkusu! Binalar Türk Bayrakları ile süslendi

Samsun'da 23 Nisan'ın 100. yıl coşkusu! Binalar Türk Bayrakları ile süslendi