20 Ekim 2019 Pazar

SAMSUN'DA SAATHANE MEYDANINDA RASİM SABAH'I ÖLDÜREN POLİSİN CEZASI BELLİ OLDU

Samsun'da Saathane Meydanında Rasim Sabah'ı öldüren polisin cezası belli oldu

Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan Saathane Meydanında Rasim Sabah isimli şahsı silahla vurarak öldüren ve Fatih Çepniler'i de yaralayan polis memuru Adem Yıldız'a verilen hapis cezası belli oldu.

13 Mart 2019 Çarşamba 14:52 ASAYİŞ

Samsun'un İlkadım ilçesine bağlı Saathane Meydanında Rasim Sabah'ı silahla vurarak öldüren polis memuru Adem Yıldız'a mahkeme tarafından 11 yıl 8 ay hapis cezası verildi.


Samsun'un İlkadım ilçesinde araç park yeri nedeniyle Saathane Meydanında çıkana kavgada bir kişiyi öldüren, bir kişiyi de yaralayan polis memuru Adem Yıldız, hakim karşısına çıktı.

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Adem Yıldız, tutuksuz sanık Fatih Çepniler, öldürülen Rasim Sabah'ın yakınları ile tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada son savunmasını yapan polis memuru Adem Yıldız, "Böyle olmasını istemezdim. Bu olaydan dolayı ben de mağdur oldum. Aileye başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

Saathane Meydanında Rasim Sabah'ın öldüğü olayla ilgili yargılanan Fatip Çepniler ise mahkeme heyetinden beraatini talep etti.

Mahkeme heyeti Rasim Sabah'ı öldüren sanık Adem Yıldız'a, "haksız tahrik altında kasten öldürme" suçundan 11 yıl 8 ay hapis cezası verdi.

Olaya karışan ve polis memuru Adem Yıldız'ı darp edep Fatih Çepniler'i ise 11 ay hapis cezasına mahkum eden heyet, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına hükmetti.

Samsun'da 9 Temmuz'da polis memuru Adem Y, araç park etme nedeniyle tartıştığı Sabah ve Cepniler'e tabancayla ateş etmiş, hastaneye kaldırılan yaralılardan Rasim Sabah yaşamını yitirmişti.

Olayın ardından gözaltına alınan Adem Y, tutuklanmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayı Hayati Tekin: Parmak ısırtacak hizmet yapacağız

İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayı Hayati Tekin: Parmak ısırtacak hizmet yapacağız