26 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN'DA SAKARYA DERSHANESİ FETÖ DAVASINDA 6 KİŞİ HAPİS CEZASI ALDI

Samsun'da Sakarya Dershanesi FETÖ davasında 6 kişi hapis cezası aldı

Samsun'un Havza ilçesinde FETÖ'nün kapatılan Sakarya Dershanesinde çalışan 2'si tutuklu 6 dershane çalışanına yargılandıkları FETÖ davasında hapis cezası verildi

16 Şubat 2018 Cuma 22:31 ASAYİŞ

Samsun'un Havza ilçesinde kapatılan Sakarya Dershanesi FETÖ davasında tutuklu Meriye Öztürk ile tutuksuz sanıklar Zehra Ünlü, Bayram Kale, Mustafa Ayanoğlu, Nezgül Doğan ve Ömer Yaman yargılandıkları davada hapis cezası aldı. 


Samsun'un Havza ilçesinde KHK ile kapatılan Sakarya Dershanesinde öğretmen olan ve çalışan ikisi tutuklu, 6 kişi  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye oldukları iddiasıyla yargılandıkları davada son kez hakim karşısına çıktı. 

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ayrı ayrı görülen duruşmalara, "silahlı terör örgütüne üye oldukları" iddiasıyla tutuklu yargılanan Meriye Öztürk ile tutuksuz sanıklar Zehra Ünlü, Bayram Kale, Mustafa Ayanoğlu ve Nezgül Doğan ile avukatları katıldı. Sanık Ömer Yaman ile de tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden bağlantı kuruldu.

Sanıklar, son savunmalarında, beraatlerini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanıklardan Meriye Öztürk'ü 8 yıl 1 ay 6 gün,  Ömer Yaman'ı 7 yıl 6 ay, Mustafa Ayanoğlu ve Zehra Ünlü'yü 6 yıl 3'er ay, etkin pişmanlık yasasından yararlanan Bayram  Kale ve Nezgül  Doğan'ı da 1 yıl 6 ay 22'şer gün hapis cezasına çarptırdı.

Duruşmada Bayram Kale ve Nezgül Doğan hakkında hükmün açıklamasının geriye bırakılmasına karar veren heyet, Meriye Öztürk ve Ömer Yaman'ın ise  tutukluluk hallerinin devamına hükmetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak'tan tersane çıkışı: Ölü bir yatırım oldu

Samsun Valisi Osman Kaymak'tan tersane çıkışı: Ölü bir yatırım oldu