28 Eylül 2020 Pazartesi

SAMSUN'DA SASKİ VEZNEDARINI SU FATURASI SIRASI BEKLEMEK İSTEMEYEN BİR VATANDAŞ DARP ETTİ

Samsun'da SASKİ veznedarını su faturası sırası beklemek istemeyen bir vatandaş darp etti

Samsun'un Canik ilçesinde Su ve Kanalizasyon İdaresinde(SASKİ) görev yapan veznedar Ahmet Emin Tok, su faturasını ödemek için sıra beklemek istemeyen bir vatandaşın saldırısına uğrayarak gözünden yaralandı.

24 Nisan 2019 Çarşamba 14:41 ASAYİŞ

Samsun'un Canik ilçesinde su faturası yatırmak için Su ve Kanalizasyon İdaresi(SASKİ) veznesine giden bir vatandaş burada görev yapan veznedar Ahmet Emin Tok'u darp ederek yaraladı.


Samsun'un Canik ilçesinde bulunan Su ve Kanalizasyon İdaresine(SASKİ) ait veznenin önünde sıra beklemek istemeyen ve faturası ile ilgili işlemin hemen yapılmasını isteyen bir vatandaş, veznedar Ahmet Emin Tok'u sıranın kendisine gelmesi halinde fatura tahsilatını yapacağını söylemesi üzerine darp edildi.

SASKİ veznedarı Ahmet Emin Tok'un darp edilmesi olayı ile ilgili bir açıklama yapan Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli yaşanan olayı kınadı.

Bem-Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli, olayla ilgili yaptığı açıklamada ”Tek gayesi sıra bekleyen diğer vatandaşların hakkını korumak olan Tok’a yapılan saldırıyı hepimize yapılmış addediyoruz.  SASKİ Genel Müdürlüğü Canik Bölgesinin Dış Veznesinde tahsildar olarak görev yapan BEMBİRSEN Üyemiz Ahmet Emin Tok’un çalıştığı Vezneye su faturasını yatırmak için gelen vatandaşa ‘Sıranız geldiğinde işlem yaparım başkasının hakkına giremem’ dediği için darp edilmiştir. Üyemiz Ahmet Emin Tok’un darp edildiği menfur saldırıyı, üyelerimiz ve tüm çalışanlarımız adına kınıyor ve telin ediyoruz. Ayrıca bu tür müessir hadiselerin yaşanmaması için Büyükşehir Belediyesi ve tüm Belediyeler ile SASKİ Genel Müdürlüklerindeki dış veznelerde görev yapan Tahsildarların can güvenliklerinin sağlanmasını talep ediyoruz. Ahmet Emin Tok kardeşimize geçmiş olsun dileklerimizi ileterek acil şifalar diledik. Sendika olarak bundan sonraki yasal sürecin takipçisiyiz. Bizler bir aileyiz aile bireylerimiz olan tahsildarlarımızın can güvenlikleri konusunun da acilen çözülmesinin önemi bir kez daha yetkililere iletiyoruz.” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Zihni Şahin, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'yi ziyaret edip başarı diledi

Zihni Şahin, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'yi ziyaret edip başarı diledi