22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN'DA ŞEHİR EŞKIYALARINA MÜDAHALE EDEN BEKÇİLER ELEŞTİRİ KONUSU!

Samsun'da şehir eşkıyalarına müdahale eden bekçiler eleştiri konusu!

Samsun'da özellikle gece saatlerinde çıkan olayları takip eden bekçilerin ters kelepçe ve aşırı sert müdahale yöntemleri tartışma konusu olurken, olay çıkartan ve şehirde adeta terör estiren sokak eşkıyalarına bekçilerin başka nasıl bir şekilde müdahale etmesi bekleniyor merak konusu..

14 Ekim 2020 Çarşamba 20:52 ASAYİŞ
Samsun'da bir dönem sokaklarda uygulama yapan balyoz timi, her sokak kavgası, her silahlı çatışma ve ölümlerde yeniden gündeme gelirken, bekçilerin Samsun sokaklarında taşkınlık çıkartan, silahlı kavgaya karışan ve vatandaşları rahatsız eden şehir eşkıyalarına karşı takındığı sert tavrın eleştiri konusu olması şaşırtıyor.

Samsun'da yine sokakta kavga eden ve alkollü oldukları öne sürülen bir gruba müdahale eden bekçilerin, sergiledikleri sert tavır gündeme 'Bekçi Terörü' olarak getirildi. 

Samsun'da özellikle Çiftlik caddesi ve ara sokaklarında hemen hemen her gece bir olay yaşanıyor. Bekçiler ise bu olaylarla ilgili çıkan  kavgalara, sokakta başka insanları rahatsız ederek olay çıkartanlara, yine sokak ortasında silahlı ve bıçaklı kavgaya karışanlara müdahale ediyor. Bu müdahaleler sırasında bekçiler ise zorluk çıkartan, küfür eden ve taşkınlığa devam eden şahıslara sert müdahalelerde bulunuyor. Bu nedenle Samsun'da bazı hastanelerde bekçiler tarafından darp edilen yaralıların olduğu ileri sürülürken, şehir sokaklarında terör estiren şehir eşkıyalarına karşı, bekçilerin eleştiri konusu olması ve hedef gösterilmesi, kanun ve yasa tanımazlara cesaret veriyor.

Samsun'da ölümlü sokak çatışmalarının yaşandığı süreçlerde, Balyoz Timinin geri gelmesi istenirken, bekçilerin de kanunu yetkileri kapsamında bir nevi balyoz timi görevi yapması ise ilginç bir şekilde eleştiri konusu oluyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da o okulda iki öğrenci ve bir öğretmene Korona Virüs bulaştı

Samsun'da o okulda iki öğrenci ve bir öğretmene Korona Virüs bulaştı