25 Haziran 2019 Salı

SAMSUN'DA TERÖR PROPAGANDASI YAPAN JANDARMA ER, ADLİ KONTROL İLE SERBEST KALDI

Samsun'da terör propagandası yapan jandarma er, adli kontrol ile serbest kaldı

Samsun'da sosyal medyada terör propagandası yapıp Samsun Adalet Sarayı duvarlarına terör örgütü ile ilgili yazılar yazan Samsun T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda görevli bir jandarma er, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

20 Mart 2018 Salı 17:52 ASAYİŞ

Samsun T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda görevli jandarma er O.B isimli bir er, sosyal medyada terör örgütü propagandası yaptığı iddiası ile gözaltına alınırken, nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.


Samsun'da, sosyal medyada terör örgütü propagandasını yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan ceza evinde görevli askerin Samsun Adalet Sarayı duvarlarına da örgütsel yazılar yazdığı ileri sürüldü.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, istihbari çalışma sonucu sosyal medya üzerinden terör örgütleri lehine propaganda yaptığı iddiasıyla Samsun T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda görevli jandarma er O.B'yi (21) gözaltına aldı. Gözaltına alınan O.B isimli er'in Samsun Adalet Sarayındaki duvara örgütsel yazılar yazdığı iddia edildi. Sosyal medyada terör propagandası yaptığı iddiası ile gözaltına alınan jandarma er, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.  Samsun T. Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda görevli jandarma er O.B terör propagandası yapmaktan çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunlu işadamı Ahmet Özyazıcı, Vakıf Üniversitesi yatırımı için Samsun'a yer bakmaya geldi

Samsunlu işadamı Ahmet Özyazıcı, Vakıf Üniversitesi yatırımı için Samsun'a yer bakmaya geldi