19 Eylül 2019 Perşembe

SAMSUN'DA TURGUT ÖZAL KIZ YURDU ÖNÜNDE SİLAHLI SALDIRI DÜZENLEYEN O SALDIRGAN TUTUKLANDI

Samsun'da Turgut Özal Kız Yurdu önünde silahlı saldırı düzenleyen o saldırgan tutuklandı

Samsun'da Turgut Özal Kız Öğrenci Yurdu önünde Lütfü Güler'in hayatını kaybettiği 2'si üniversite öğrencisi 4 kişinin yaralandığı silahlı saldırı olayının faili Ramazan Akbulut, tutuklandı.

08 Mayıs 2018 Salı 18:04 ASAYİŞ

Samsun'un Atakum ilçesinde bulunan Turgut Özal Kız Öğrenci Yurdu önünde meydana gelen ve bir kişinin öldüğü 4 kişininde yaralandığı silahlı saldırı olayını gerçekleştiren Ramazan Akbulut tutuklanırken, ifadesinde, "Tahrik ettiler bende vurdum" dediği öğrenildi.


Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu ekiplerinin yürüttüğü çalışma sonucu Turgut Özal Kız Öğrenci Yurdu önünde gerçekleşen silahlı saldırıda Lütfü Güler'i öldürdüğü, Selçuk Yapıcı, Mevlüt Aygün ile üniversite öğrencileri Hatice Çelikkaya ve Songül Köse'yi yaraladığı iddiasıyla Atakum ilçesinde Körfez Mahallesinde yakalanarak gözaltına alınan Ramazan Akbulut'un emniyetteki işlemleri tamamlandı.

İKİ KEZ DARP ETTİLER
Samsun Adliyesine sevk edilen Ramazan Akbulut  çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, silahlı saldırı olayı ile ilgili emniyette verdiği ifadesinde "Aramızda husumet vardı. Beni daha önce iki defa darp ettiler. En sonunda karşılaştık ve beni tahrik ettiler. Ben de vurdum." dediği belirtildi.

Atakum ilçesi Turgut Özal Kız Öğrenci Yurdu kavşağında 6 Mayıs'ta düzenlenen silahlı saldırıda hafif ticari araçta bulunan Lütfü Güler yaşamını yitirmiş, Mevlüt Aygün ile Selçuk Yapıcı yaralanmış, onlara yardım etmeye çalışan üniversite öğrencileri Hatice Çelikkaya ve Songül Köse de açılan ateş sonucu yaralanmıştı. Saldırıyı gerçekleştirdiği iddiasıyla aranan Ramazan Akbulut 7 Mayıs'ta yakalanmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yeşilgölcük Belediye Başkanı Hakkı Şengül silahlı saldırıda hayatını kaybetti

Yeşilgölcük Belediye Başkanı Hakkı Şengül silahlı saldırıda hayatını kaybetti