22 Eylül 2020 Salı

SAMSUN'DA UYUŞTURUCU KULLANIMININ ARTTIĞI İLÇELER AÇIKLANDI

Samsun'da uyuşturucu kullanımının arttığı ilçeler açıklandı

Samsun Valisi Osman Kaymak, uyuşturucu kullanımının arttığını söyleyerek Samsun'da uyuşturucu kullanımının arttığı ilçeleri tek tek açıkladı.

11 Ocak 2019 Cuma 17:33 ASAYİŞ

Samsun Valisi Osman Kaymak, uyuşturucu kullanımının arttığı ilçeleri açıkladı.  Samsun'da mahalle muhtarları ile bir toplantı gerçekleştiren Samsun Valisi Osman Kaymak, bu toplantıda uyuşturucu kullanımı ile ilgili uyarılarda bulundu.


Samsun Valisi Kaymak, muhtarlar toplantısında uyuşturucu kullanımının arttığına işaret ederek, "Bir dizi önlemler ve emniyet tedbirleri alınmasına rağmen uyuşturucu kullanımı artıyor. İlkadım, Canik, Atakum, Bafra ve Çarşamba ilçeleri maalesef bu suçların daha çok işlendiği ilçelerimiz." dedi. Samsun Valisi Osman Kaymak açıklamasında şunları dile getirdi.
"Bu konuda muhtarlarımıza, okullarımıza, sivil toplum kuruluşlarına, medyaya ve belediyelerimize büyük görev düşüyor. Üzerinize vazife olmayan işleri vazife edinin. Mutlaka herkesin bu konuda üzerine bir vazife edinmesi lazım. Nerelerde hata yapıyoruz? Bütün kaynaklar harcanıyor. Kurumlar kuruluyor, Harcamalar yapılıyor. Bir dizi önlemler ve emniyet tedbirleri alınmasına rağmen uyuşturucu kullanımı artıyor. İlkadım, Canik, Atakum, Bafra ve Çarşamba ilçeleri maalesef bu suçların daha çok işlendiği ilçelerimiz. Bu ilçelerin kaymakamlarına ve muhtarlarına buradan söylüyorum. Bu işlere daha çok mesai harcayın. Yol yapmak, parke yapmak, kanalizasyon yapmak artık bunlar arkada kaldı, bunlar konuşulmuyor. Siz sosyal alanda ne yapıyorsunuz. Hangi insanın derdine derman oluyorsunuz bunlar konuşuluyor. Devletimiz, sosyal yardımlaşma alanında Avrupa ülkeleriyle yarışacak şekilde sosyal güvenlik hizmetleri veriyor ama sosyal sorunları maalesef yeterince çözemiyoruz. İnsanlar mutlu olmuyor. Onun için müftülüğümüzün ve diğer kurumlarımızın da  yapacak çalışmaları var. Bütün bunları el birliği ile çözeceğimize inanıyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir: Samsun hizmetin en iyisine layık

Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir: Samsun hizmetin en iyisine layık