19 Haziran 2019 Çarşamba

SAMSUN'DA YUNANİSTAN BAYRAKLI YATTA YAKALANAN FETÖ İMAMI MURAT ELMAS ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Samsun'da Yunanistan bayraklı yatta yakalanan FETÖ imamı Murat Elmas adliyeye sevk edildi

Samsun'da FETÖ'nün Bölge İmamı olarak aranan ve Marmaris'te Yunanistan bayraklı bir yatta firar etmek üzereyken yakalanan Fatih kod isimli Murat Elmas, emniyetin ardından Samsun Adliyesine sevk edildi.

20 Nisan 2018 Cuma 13:33 ASAYİŞ

Samsun, Tokat, Amasya, Çorum ve Sinop illerinden sorumlu FETÖ Bölge İmamı Murat Elmas, Samsun Emniyet Müdürlüğünde ki işlemlerinin ardından Samsun Adliyesine gönderildi.


Marmaris'te düzenlenen operasyon ile Yunanistan bayraklı bir yatta sahte kimlikle yakalanan FETÖ'nün Bölge İmamı olduğu iddia edilen Murat Elmas 5 kişi ile birlikte gözaltına alınmıştı. Yapılan incelemede üç ayrı telefonunda ByLock tespit edilen ve ByLock'a 16 bin 954 kez giriş yaptığı tespit edilen Fatih kod isimli Murat Elmas, bugün Samsun Adliyesine sevk edildi.

Geçtiğimiz günlerde FETÖ'nün Bölge İmamı olduğu iddia edilen Murat Elmas'ın eşi Günışık Elmas'ta gözaltına alınmış, çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı.

Samsun Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile İstihbarat Şube Müdürlüğünün Marmaris'teki birimlerle irtibatının ardından yat limanına düzenledikleri operasyonda Yunanistan bayraklı bir yatta yanındaki 5 kişiyle gözaltına alınan Murat Elmas'ın emniyetteki işlemleri tamamlandı.

FETÖ okullarında din kültürü öğretmeni olarak görev yapan, sahte kimlikle Yunanistan'a kaçmayı planlayan ve 3 telefonunda ByLock yüklü olduğu belirlenen Murat Elmas'ın terör örgütü tarafından 2015 yılında Samsun, Tokat, Amasya, Çorum ve Sinop'tan sorumlu Samsun bölge imamı olarak atandığı açıklanmıştı.

Öte yandan Samsun Adliyesine sevk edilen Murat Elmas, mahkeme tarafından tutuklandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz Samsunlu ünlü söz yazarı ve şair Cemal Safi'yi ebediyete uğurladı

Yusuf Ziya Yılmaz Samsunlu ünlü söz yazarı ve şair Cemal Safi'yi ebediyete uğurladı