23 Temmuz 2019 Salı

SAMSUNLU UZMAN ÇAVUŞ SAMET TOKUR ŞEHİT OLDU

Samsunlu uzman çavuş Samet Tokur şehit oldu

Samsun'un Salıpazarı ilçesi doğumlu uzman çavuş Samet Tokur, Amanos Dağlarında çıkan çatışmada şehit oldu. Amanos Dağlarında çıkan çatışmada yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan uzman çavuş Samet Tokur'un Samsun doğumlu olduğu açıklandı.

27 Mart 2018 Salı 13:00 ASAYİŞ

Samsunlu uzman çavuş Samet Tokur, Amanos Dağları'nda teröristlerle çıkan çatışmada yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede şehit oldu.


Hatay Valisi Erdal Ata, Arsuz ilçesi kırsalında dün gece terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda 1 uzman çavuş şehit olduğunu, 8 teröristin öldürüldüğünü açıkladı. Amanos Dağlarında çıkan çatışmada yaralanan ve şehit olan uzman çavuş Samet Tokur'un ise Samsun'un Salıpazarı İlçesi nüfusuna kayıtlı olduğu açıklandı.SAMSUN VALİLİĞİ ŞEHİT CENAZESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
Öte yandan Samsun Valiliği, Amanos Dağlarında şehit düşen uzman çavuş Samet Tokur'un cenazesinin Salıpazarı ilçesinde toprağa verileceğini açıklayarak cenaze namazı ile ilgili şu bilgilendirmeyi yaptı.

"Hatay Amanoslar’da bölücü terör örgütü mensupları ile girilen silahlı çatışma sonucu şehit olan Samsunlu hemşehrimiz Jandarma Uzman Çavuş Samet Tokur’un cenazesi, 28 Mart 2018 Çarşamba günü Salıpazarı Fatih Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Kalfalı Mahallesi’ndeki aile kabristanlığına defnedilecektir. Şehidimizin naaşının bugün saat saat 18.30’da Samsun-Çarşamba Havalimanı’na gelmesi beklenmektedir. Çarşamba Havalimanı’na gelmek isteyen basın mensuplarımız için saat saat 17.30'da’da Valilik önünden araç kaldırılacaktır."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak'tan yerli otomobil ve Samsunspor ile ilgili önemli açıklamalar

Samsun Valisi Osman Kaymak'tan yerli otomobil ve Samsunspor ile ilgili önemli açıklamalar