20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'UN BAFRA İLÇESİNE GETİRİLECEK TERÖRİST CENAZESİNE ŞEHİT AİLELERİNDEN TEPKİ

Samsun'un Bafra ilçesine getirilecek terörist cenazesine şehit ailelerinden tepki

Samsun'un Bafra ilçesinde bulunan Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Mümine Ersin, TİKKO üyesi terörist Mehmet Keleş'in cenazesinin ilçeye getirilecek olmasına tepki gösterdi.

13 Ağustos 2018 Pazartesi 14:02 ASAYİŞ

Samsun'un Bafra ilçesinde bulunan Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Mümine Ersin, TİKKO üyesi terörist Mehmet Keleş'in cenazesinin ilçeye getirilecek olmasına tepki göstererek, "Teröristin cenazesini Bafra'da istemiyoruz" açıklaması yaptı.


Samsun-Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Mümine Ersin, Tunceli'nin Ovacık ilçesinde öldürülen TİKKO üyesi terörist Mehmet Keleş'in cenazesinin ilçede toprağa verilecek olması ile ilgili açıklama yaptı.

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 5 Ağustos 2018 tarihinde güvenlik güçleri ile çıkan çatışmada 6 terörist ile birlikte öldürülen Mahir Parti kod isimli terörist Mehmet Keleş'in cenazesinin Bafra ilçesinde toprağa verilecek olması, Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Mümine Ersin'in tepkisini çekti.Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Mümine Ersin, yaptığı açıklamada, şunları dile getirdi.

"Tunceli ili Ovacık ilçesi Mercan Dağı eteklerinde 5 Ağustos 2018 tarihinde güvenlik kuvvetlerimiz ile vatanımızın bütünlüğüne kasteden terör örgütlerinden TİKKO mensubu teröristler arasında çıkan silahlı çatışma sonucu 6 terörist öldürülmüştür.Öldürülen teröristlerden birinin Bafra doğumlu Mahir Parti kod adlı Mehmet Keleş olduğunu öğrendik.Mehmetçiğimizle girdiği çatışmada öldürülen TİKKO üyesi asker polis savcı katili bu vatan haininin Bafra Asri Mezarlığına defin edileceğini büyük bir üzüntüyle  öğrenmiş bulunuyoruz.  Bu hainler tarafından şehit edilen Bafra Asri Mezarlığında  11, şehitlikte 12  şehidimiz  vatanımızın bekaası uğruna canlarını verdikleri vatan toprağında yatmaktadır. Şehitlerimizin ana babaları yakınları, gazilerimiz  burada yatmaktadır. Bu hainin buraya defnedilmesi şehitlerimizin kemiklerini sızlatacaktır. Bedeli ne olursa olsun buna asla müsaade etmeyeceğiz. Bafra Asri Mezarlığına asla terörist cenazesi konulmasını istemiyoruz. Tüm kabir ehline okuduğumuz Fatihalardan bu hainin sebeplenmesini istemiyoruz.  Konu ile ilgili Kaymakamlığımıza, Belediye Başkanlığımıza yazılı başvurumuzu yapıyoruz. Devletimizin tüm kurumlarından hassasiyetimizi anlamalarını, şehitlerimize sahip çıkmalarını, şehitlerimizin ruhunun incitilmesine, kemiklerinin sızlatılmasına müsaade etmemelerini, zor ve hassas bir dönemden geçtiğimiz birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz  bu günlerde bizleri anlamalarını Bafra Asri Mezarlığına terörist cenazesi konmasına müsaade etmemelerini istirham ediyoruz. "     

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Yakakent'te taksinin çarptığı bisiklet sürücüsü Naim Karabulut hayatını kaybetti

Samsun Yakakent'te taksinin çarptığı bisiklet sürücüsü Naim Karabulut hayatını kaybetti