24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN'UN CANİK İLÇESİ YAVUZ SELİM MAHALLESİNDE KORKUTAN YANGIN

Samsun'un Canik ilçesi Yavuz Selim mahallesinde korkutan yangın

Samsun'un Canik ilçesi Yavuz Selim mahallesinde küçük çocukların kullanılmayan eşyaları ateşle yakması sonrası ağaçlık alanda çıkan yangın nedeni ile 5 ev tahliye edildi, dumandan etkilenen vatandaşlar ise hastanelere kaldırıldı.

07 Haziran 2018 Perşembe 16:40 ASAYİŞ

Samsun'un Canik ilçesi Yavuz Selim mahallesinde yangın paniği yaşandı. Canik ilçesi Yavuz Selim mahallesinde ağaçlık alanda çıkan yangın kısa sürede büyürken, alevler bölgede bulunan evlere ilerledi, yangın noktasına çok sayıda itfaiye sevk edildi.


Samsun'un Canik ilçesi Yavuz Selim mahallesi Ege Sokakta ağaçlık alanda çocukların kullanılmayan bazı eşyaları tutuşturması sonucu yangın çıktı.

Canik ilçesi Yavuz Selim mahallesinde çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyürken, yangın nedeni ile oluşan dumanlar korku ve panik yarattı. Çıkan yangın nedeni ile Yavuz Selim mahallesinde 5 ev görevliler tarafından tahliye edilirken, dumandan etkilenen vatandaşlar ise bölgeye intikal eden ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. 

Canik ilçesi Yavuz Selim mahallesinde çıkan yangına Samsun Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri de birer arazöz ve tankerle söndürme çalışmalarına destek verdi.

Yaşanan yangın nedeni ile Canik ilçesi Yavuz Selim mahallesi sakinlerinin geç geldiği iddiasıyla itfaiye görevlilerine tepki göstermesi üzerine çevik kuvvet ekipleri de bölgede önlem aldı. Yangın bölgesine gelen itfaiye ekipleri yaklaşık 1 saat mücadelenin sonunda ağaçlık alanda çıkan yangını kontrol altına aldı. Samsun'un Canik ilçesi Yavuz Selim mahallesi sakinlerinden Ferdi Koşucu,  yangının çocukların yaktığı ateş sonucu çıktığını ve bir anda yayıldığını söyledi. Canik ilçesi Yavuz Selim mahallesinde çıkan yangında bazı evler alevlerden zarar gördü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman: 5 yıl için yetki istiyoruz

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman: 5 yıl için yetki istiyoruz