19 Mayıs 2019 Pazar

SEZGİN TANRIKULU'NUN MAĞDUR DEDİĞİ FİZİK ÖĞRETMENİ FETÖ'NÜN EYALET ABLASI ÇIKTI

Sezgin Tanrıkulu'nun mağdur dediği fizik öğretmeni FETÖ'nün eyalet ablası çıktı

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun Samsun'da gözaltına alındıktan sonra devleti vicdansızlıkla suçladığı fizik öğretmeni Derya Erkan'ın FETÖ'nün evlendirmeden sorumlu eyalet sorumlusu olduğu ortaya çıktı.

01 Mart 2018 Perşembe 14:06 ASAYİŞ

Samsun'da FETÖ operasyonunda gözaltına alınan ve bebeğine emzirme hakkı verilmediği iddiası ile CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun devleti vicdansızlıkla suçladığı fizik öğretmeni Derya Erkan'ın ByLock'a 15 bin 891 kez giriş yaptığı tespit edildi.


CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun Derya Erkan'ın gözaltına alınması sonrası bebeğine emzirme hakkı verilmediğini gündeme getirerek, sosyal medya sayfasından "Bu fotoğraftaki bebeğin adı Semih. 1 yaşında ve anne sütü alıyor halen. Annesi Derya ve babası Erdal Erkan Samsun'da bugün gözaltına alındılar. Semih bebek komşuya bırakıldı. Anneanne Eskişehir'den yola çıktı ve beni yoldan aradı. Bu vicdansızlığa son verin" diye yazmıştı.

Gözaltına alınan Derya Erkan'ın bebeğine emzirme hakkı verilmediği iddialarının ortaya atılması sonrası ise Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı ise, söz konusu iddiayı yalanlayarak, FETÖ'den gözaltına alınan Derya Erkan'a bebeğini emzirmesi için özel bir oda verildiğini duyurmuştu. 

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında FETÖ operasyonunda gözaltına alınan Derya Erkan ile ilgili yeni bilgilere ulaşıldı. Derya Erkan'ın ‘Derya55’ kullanıcı adıyla örgütün şifreli haberleşme ağı ByLock’u kullandığı ve programa 15 bin 891 kez giriş yaptığı tespit edildi.  Fizik öğretmeni Derya Erkan'ın örgüte ait evlerle ilgilendiği ve örgüt içi evliliklerin yapılmasında da yer aldığı belirlendi. Örgüt içerisinde yönetici konumunda olduğu ortaya çıkan Derya Erkan'ı ise bir itirafçı öğrenci, değerlendirme sorumlusu olarak teşhis etti. Ordu Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturmada alınan bir ifadede ise Derya Erkan'ın örgütün ‘eyalet ablası’ olduğu beyan edildi.

FETÖ firarisi olarak aranan ve eşi Erdal Erkan ile  birlikte FETÖ'nün Gaybubet Evinde yakalanan Derya Erkan bugün Emniyetteki işlemlerinin ardından Samsun Adliyesine sevk edildi. ByLock'a 15 bin 891 kez giriş yaptığı ortaya çıkan Derya Erkan'ın örgüte ait evlerle ilgilendiği ve FETÖ mensuplarının evlendirilmesinin koordinasyonunda da yer aldığı belirlenmişti. Öte yandan bugün Samsun Adliyesine sevk edilen Derya Erkan'a mahkemenin ev hapsi verdiği öğrenildi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'nün eyalet ablası Derya Erkan'a anne sütü alan bebeği için ev hapsi verildi

Samsun'da FETÖ'nün eyalet ablası Derya Erkan'a anne sütü alan bebeği için ev hapsi verildi