04 Aralık 2021 Cumartesi

SÜLEYMAN SOYLU AÇIKLADI! PKK'YI KARADENİZ BÖLGESİNDE ÇÖKERTTİK

Süleyman Soylu açıkladı! PKK'yı Karadeniz bölgesinde çökerttik

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK'yı Karadeniz bölgesinde çökerttiklerini açıklayarak, "Karadeniz'de yapılan operasyonlarla teröristlerin bölgede yuvalanmasını engelledik" dedi.

13 Eylül 2018 Perşembe 18:31 ASAYİŞ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Karadeniz bölgesinde yuvalanmaya çalışan PKK'lı teröristler ile ilgili yaptığı önemli açıklamada, "PKK'yı Karadeniz bölgesinde çökerttik" dedi.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK'nın Karadeniz Bölgesi'nde sadece terör faaliyeti için değil, kaçakçılık yollarını da bu bölgeye kaydırarak kaybettikleri finansman kaynaklarını tekrar kazanmayı planladığını açıkladı. Bakan Süleyman Soylu, Karadeniz bölgesinde gerçekleştirilen operasyonlarla teröristlerin bu bölgede yuvalanmasını engellediklerini, terör örgütünü yapılanmayı henüz başlamadan çökerttiklerini söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"PKK'nın Karadeniz Bölgesi'ne açılım stratejisini sadece terör faaliyeti bağlamında düşünürsek hata ederiz. Burada kaçakçılık yollarının Karadeniz'e kaydırılması ve bu yolların kontrol edilebilmesinin altyapısını kurmaya, böylece kaybettikleri finansman kaynaklarını geri kazanmaya da çalışıyorlar."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Terme'de aydınlatma için belediye 500 bin lira para harcadı

Samsun Terme'de aydınlatma için belediye 500 bin lira para harcadı