28 Ekim 2020 Çarşamba

TERME ADLİYESİNDE ZABİT KATİBİNİN RÜŞVET ALDIĞI İHBARI ÜZERİNE 8 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Terme Adliyesinde zabit katibinin rüşvet aldığı ihbarı üzerine 8 kişi gözaltına alındı

Samsun'un Terme Adliyesinde bir zabit katibinin çok sayıda kişiden rüşvet aldığı ihbarı üzerine yapılan operasyonda zabit katibi dahil 8 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

09 Temmuz 2019 Salı 17:13 ASAYİŞ

Samsun'un Terme İlçe Adliyesinde bir zabit katibinin rüşvet aldığı yönünde yapılan ihbar üzerine başlatılan eş zamanlı operasyonda Samsun şehir merkezi, Havza ilçesi, Ladik ilçesi ve Çarşamba ilçesinde 8 kişi gözaltına alındı.


Samsun Valiliği, Terme Adliyesinde bir zabit katibinin çok sayıda kişiden rüşvet aldığına dair Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığına ihbar mektubu gönderildiğini açıklayarak, gerçekleşen rüşvet operasyonu ile ilgili kamuoyuna bilgiler verdi.

Samsun Valiliğinden rüşvet operasyonu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi.
"Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı’na Terme Adliyesi’nde görevli Zabit Katibi olan U.Ö’nün çok sayıda kişiden rüşvet aldığı, görevini kötüye kullandığı ile ilgili yapılan ihbar mektubu üzerine başlatılan soruşturma kapsamında; Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından teknik ve fiziki çalışmalar başlatılmış, 08.07.2019 tarihinde Samsun İl Merkezi, Çarşamba İlçesi, Ladik İlçesi ve Havza İlçesinde yapılan eş zamanlı operasyonda “Rüşvet–Görevi Kötüye Kullanma–Nitelikli dolandırıcılık-Gizliliğin İhlali–Adli Yargılamayı Etkilemeye Teşebbüs–Suç Delilerini Yok Etme, Gizleme veya Değiştirme” suçlarından olaya karıştıkları tespit edilen 11 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkartılmış olup, tüm şahıslar yakalanmıştır. Şüphelilerden U.Ö, S.A, G.B, T.M, C.Ö, H.A, F.Y ve Ş.G için gözaltı talimatı alınmıştır. 8 şüpheli 10.07.2019 tarihinde Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı’na intikal ettirilecektir. Samsun İl Emniyet Müdürlüğümüzün tüm birimlerince suç önleme ve suçla mücadele çalışmalarına aralıksız olarak devam edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanlığı su zammının geri alınması için imza kampanyası başlattı

İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanlığı su zammının geri alınması için imza kampanyası başlattı