23 Nisan 2019 Salı

TUNCELİ'DE ÖLDÜRÜLEN 6 TERÖRİSTTEN BİRİ SAMSUNLU ÇIKTI! İŞTE O TERÖRİSTİN İSMİ

Tunceli'de öldürülen 6 teröristten biri Samsunlu çıktı! İşte o teröristin ismi

Tunceli'nin Ovacık ilçesi Mercan Ddağları eteklerinde TİKKO üyesi teröristler ile çıkan çatışmada öldürülen 6 teröristten birinin Samsunlu olduğu ortaya çıktı. İşte Samsun doğumlu o teröristin ismi..

12 Ağustos 2018 Pazar 20:26 ASAYİŞ

Tunceli'nın Ovacık ilçesi Mercan Dağı eteklerinde geçtiğimiz günlerde çıkan çatışmada öldürülen 6 TİKKO üyesi teröristten birinin Samsun doğumlu Mahir Parti kod isimli Mehmet Keleş olduğu açıklandı.


PKK ile silahlı faaliyet yürüten TİKKO üyesi 6 terörist ile güvenlik güçleri arasında 5 Ağustos 2018 tarihinde çatışma çıkmış, çıkan çatışmada ise öldürülen teröristler arasında  TKP/ML-TİKKO'nun Türkiye'deki iki numaralı ismi, Deniz Doğan kod adlı, Mersin Tarsus doğumlu Cumhur Sinan Oktulmuş'un da bulunduğu açıklanmıştı. 

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde çıkan çatışmada örgütün Ovacık sorumlusu Yusuf kod isimli İlker Tezer'de güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirilirken, aynı çatışmada öldürülen 4 TİKKO üyesi teröristin ise kimlikleri tanınmaz halde oldukları için tespit edilememişti.  

Öte yandan kimlikleri tespit edilemeyen 4 TİKKO üyesi teröristin isimlerinin belli olduğu öğrenildi. 5 Ağustos 2018 tarihinde Tunceli Ovacık'ta güvenlik güçleri ile çıkan çatışmada öldürülen 4 TİKKO üyesi teröristen birinin Samsun doğumlu Mahir Parti kod isimli Mehmet Keleş olduğu öğrenildi. Çatışmada öldürülen diğer teröristlerin isimleri ise şu şekilde Tanju Er (Tokat), Tarık Akın( Erzincan), Zeynel Çakıl (Tunceli), İlker Tezer(Tunceli),  Mustafa Sarıca (Ankara)
Kaynak: SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunlu Başsavcı Murat Uzun'un Tunceli'de şehit edilmesi emrini veren o terörist öldürüldü

Samsunlu Başsavcı Murat Uzun'un Tunceli'de şehit edilmesi emrini veren o terörist öldürüldü