27 Haziran 2019 Perşembe

YATTA YAKALANAN FETÖ'NÜN SAMSUN BÖLGE İMAMININ 3 TELEFONUNDA BYLOCK ÇIKTI

Yatta yakalanan FETÖ'nün Samsun Bölge İmamının 3 telefonunda ByLock çıktı

Marmaris'te Yunanistan'a yat ile kaçmak üzere iken yakalanan FETÖ'nün Samsun Bölge İmamı Murat Elmas'ın 3 telefonunda da ByLock tespit edilirken firari bölge imamının 16 bin 954 kez ByLock'a giriş yaptığı ortaya çıktı.

10 Nisan 2018 Salı 15:50 ASAYİŞ

FETÖ'nün Samsun Bölge İmamı, Murat Elmas, Yunanistan bayraklı bir yat ile kaçma hazırlığı yaparken Marmaris'te yakalanırken, ByLock'a yaptığı 16 bin 954 giriş üzerinden Fatih kod isimli FETÖ imamının Samsun bağlantılarının da ortaya çıkartılacağı açıklandı.


Marmaris'te Yunanistan bayraklı yatta 5 kişi ile sahte kimlikle gözaltına alınan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 5 ilden sorumlu sözde Samsun Bölge İmamı Murat Elmas'ın 16 bin 954 kez ByLock'a girdiği ortaya çıktı.

Gaziantep 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "Silahlı Terör Örgütü Kurma veya Yönetme" suçundan yargılandığı ve yakalamalı firari sanık olduğu öğrenilen Elmas'ın, Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesinde sorgusu sürüyor. Örgütün şifreli haberleşme uygulaması "ByLock"un 3 telefonunda da yüklü olduğu tespit edilen Elmas'ın telefonlarının birinden ByLock'a 16 bin 954 erişim sağladığı belirlendi.

Emniyetteki işlemleri devam eden FETÖ Samsun Bölge imamı Murat Elmas'ın FETÖ üyeleriyle ilişkileri ve Samsun'daki bağlantıları da Samsun Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından araştırılıyor.

2015 yılında FETÖ tarafından Samsun, Tokat, Amasya, Çorum ve Sinop'tan sorumlu Samsun bölge imamı olarak atanan ve ByLock içeriklerinden tespit edilen "Fatih" kod adlı Murat Elmas'ın Marmaris'te olduğu tespit edilmişti. Marmaris'teki birimlerle yapılan irtibat sonucu yat limanına düzenlenen operasyonda Yunanistan bayraklı bir yatta Murat Elmas ile yanındaki 5 kişi gözaltına alınmıştı. 

FETÖ okullarında din kültürü öğretmeni olarak görev yapan, üzerindeki sahte kimlikle Yunanistan'a kaçmayı planlayan şüphelinin 3 telefonunda ByLock yüklü olduğu tespit edilmişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Kırgızistan'a kaçanlar mı oldu

Samsun'da 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Kırgızistan'a kaçanlar mı oldu