18 Şubat 2020 Salı

RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ AFRİN VE MÜNBİÇ AÇIKLAMASI

Recep Tayyip Erdoğan'dan önemli Afrin ve Münbiç açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de yaptığı önemli açıklamada, "Afrin'i de kurtacağız, Münbiç'i de asıl sahiplerine teslim edeceğiz" dedi.

18 Kasım 2017 Cumartesi 16:35 DÜNYA

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Rize  6. Olağan İl Kongresi'nde Afrin ve Münbiç açıklaması yaptı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Rize 6'ıncı Olağan İl Kongresinde yaptığı konuşmada, "Fırat Kalkanı Harekatı ile zaten her şey görüldü. Bundan sonraki süreçte de şimdi İdlib'de aynı adımları atıyoruz. Afrin'de aynı adımları atacağız. Kim ki bize en ufak bir tacizde, tehditte bulunur, bunun hesabını sorarız. Biz 911 kilometre sınırımız olan bir ülkeden bu tehdidi alacak, sessiz kalacağız, 12 bin kilometreden buraya birileri gelip buraya müdahale edebilecek. Bu nasıl iş? Bizim yaptığımızdan daha doğal, daha tabii ne olabilir?" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suriye'de İdlib operasyonunu da tamamlayacağız, Afrin'i de kurtacağız, Münbiç'i de asıl sahiplerine teslim edeceğiz. Diğer bölgeleri de terör örgütlerinden temizleyeceğiz. Irak'ta, Kandil başta olmak üzere ülkemize yönelik terör eylemlerinde kullanılan ne kadar bataklık varsa hepsini kurutacağız. Libya'da oynanan oyunlara seyirci kalmayacağız. Körfez'de çıkartılmaya çalışılan kardeş kavgasını engellemek, ateşi alevlendirmek için çıkarılan mezhepçilik fitnesini söndürmek üzere tüm gücümüzle çalışacağız." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erdoğan Tok, Bilek Güreşi Turnuvasında bilek güreşi yaptı

Erdoğan Tok, Bilek Güreşi Turnuvasında bilek güreşi yaptı