27 Ekim 2020 Salı

OKULLAR AÇILDI, KIRTASİYE FIRSATÇILARINA DİKKAT! AYNI MARKA ÜRÜNLER FARKLI FİYATTAN SATILIYOR

Okullar açıldı, kırtasiye fırsatçılarına dikkat! Aynı marka ürünler farklı fiyattan satılıyor

Samsun'da 2018-2019 eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte öğrenci velileri çocuklarının kalem, defter, boya gibi ihtiyaçlarını karşılamak için kırtasiyelere giderken, aynı ürünlerin kırtasiyelerde farklı fiyatlar üzerinden satılması tepki çekti.

18 Eylül 2018 Salı 17:49 EĞİTİM

Samsun'da eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte, kırtasiyelere giden öğrenci velileri karşılaştıkları farklı fiyat uygulamaları karşısında şaşkına döndü.


Samsun Ticaret İl Müdürlüğü, son günlerde piyasalarda yaşanan dalgalanma nedeni ile ürünlere zam yapan ve bu durumu fırsata çevirmeye çalışanlara yönelik denetimlerin yapılacağını açıklarken, okulların açılması ile birlikte kırtasiye ürünlerinde de farklı fiyat politikasının izlendiği görüldü.

Samsun'da özellikle çocuğunu anaokuluna veren veliler, anaokulu öğretmenlerinin kendilerine verdikleri kırtasiye ve malzeme listelerinde yer alan ürünleri tedarik etmek için kırtasiyelere giderken, aynı marka ürünlerin farklı fiyatlar üzerinden satıldığını gördü. Anaokulundan verilen kırtasiye listesinde yer alan ürünler bir kırtasiyede toplam 300 ila 350 TL arasında fiyatla satılırken, bir başka kırtasiyede ise listede yer alan aynı marka ürünler 200 ila 210 TL'ye satılıyor.

Kırtasiye malzemelerinde yaşanan farklı fiyat uygulamasına tepki gösteren öğrenci velileri, fırsatçılara daha fazla para kaptırmamak için pazar araştırması yaptıklarını ve çocuklarının ihtiyaçlarını buna göre karşıladıklarını açıkladı. 
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Captain Marvel filminin ilk fragmanı yayınlandı

Captain Marvel filminin ilk fragmanı yayınlandı