20 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN'DA 12 NİSAN'DA 1, 2, 3 VE 4'ÜNCÜ SINIFLAR UZAKTAN EĞİTİME GEÇECEK

Samsun'da 12 Nisan'da 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıflar uzaktan eğitime geçecek

Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar ile Samsun'da 12 Nisan tarihinde 1-2-3-4'üncü sınıflarda uzaktan eğitime geçilecek. Samsun'da okullar ve eğitim öğretim için alınan yeni KoronaVirüs kararları..

09 Nisan 2021 Cuma 14:06 EĞİTİM

Samsun'da KoronaVirüs vaka sayılarının artış göstermesi nedeniyle İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 12 Nisan tarihinde 1,2,3 ve 4'üncü sınıflarda uzaktan eğitime geçilmesi kararı aldı.


Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 08/04/2021 Tarihli ve 15 Sayılı Kararı ile ilgili açıklama yapan Samsun Valiliği, vaka sayılarının artış gösterdiği şehirde eğitim ve öğretim ile ilgili alınan yeni kararları kamuoyuna açıkladı.

Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamada İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 08/04/2021 Tarihli ve 15 Sayılı Kararı kapsamında 12 Nisan tarihi itibari ile okullarda, 1, 2, 3, 4'üncü sınıflarda uzaktan eğitime geçileceği belirtildi, 8 ve 12'inci sınıflarda ise yüz yüze eğitime devam edileceği kaydedildi.

SAMSUN'DA OKULLAR İÇİN ALINAN YENİ KARARLAR
Samsun Valiliğinden yapılan açıklamaya göre eğitim öğretim ile ilgili alınan yeni kararlar şu şekilde.

"İlimizde vaka sayısında artışın önlenmesi amacıyla resmi ve özel ilkokulların 1, 2, 3 ve 4, sınıflarında uzaktan eğitime geçilmesi,
8. ve 12. Sınıflarda yüz yüz eğitime devam edilmesine,
15 Şubat itibariyle yüz yüze eğitime başlayan köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarında yüz yüze eğitime devam edilmesi, Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okullarının yüz yüze eğitim-öğretim faaliyetlerinin devam edilmesine, Okul öncesi eğitim-öğretim kurumlarında (Bağımsız Anaokulu) ve okul bünyesinde bulunan anasınıflarında eğitim-öğretim faaliyetlerine devam edilmesine, 8. ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik olarak düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursları ve takviye kurslarında yüz yüze eğitime devam edilmesine, 5.6.7.9.10.11. sınıflarda uzaktan eğitime devam edilmesine karar verilmiştir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

uzman hekim

09 Nisan 2021 Cuma 15:56

bu karar için ne beklendi bilemem lakin özellikle eğitinm araştırma hastanesinin atakum pokliniği ayaktan hastalar için güçlü tutun .ana binaya hastaları yönlendirmek yerine atakum ana binada her branş için hekim bulundurun.eğitimde geç karar alındı sağlıkta elinizi çabuk tutun

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesi polislere sıcak çorba uygulaması başlattı

Atakum Belediyesi polislere sıcak çorba uygulaması başlattı