20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA 241 BİN ÖĞRENCİ KARNELERİNİ ALDI, YARI YIL TATİLİNE GİRDİ

Samsun'da 241 bin öğrenci karnelerini aldı, yarı yıl tatiline girdi

Samsun'da 241 bin öğrenci bugün karnelerini alarak yarı yıl tatiline girdi. Samsun Valisi Osman Kaymak, Vezirköprü ilçesinde Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesinde öğrencilere karnelerini dağıttı.

19 Ocak 2018 Cuma 15:50 EĞİTİM

Samsun'da bugün 241 bin öğrenci 15 tatil nedeni ile karnelerini aldı. Samsun Valisi Osman Kaymak, Vezirköprü ilçesinde Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi'nde düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı.

 
Samsun Valisi Osman Kaymak, Vezirköprü ilçesinde Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi öğrencilerine karne dağıttı. Gerçekleşen karne dağıtım töreninde Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Samsun'da yarı yıl tatili nedeni ile 241 bin öğrencinin karnelerini aldığını söyledi. Coşkun Esen, törende yaptığı konuşmada,  "2017-2018 eğitim-öğretim yılının 1. dönemini hedeflerimiz doğrultusundaki çalışmalarımız ile sonlandırdık. Bugün bin 53 okulumuzda eğitim gören 241 bin öğrencimiz ile eğitimin en büyük fedakârlığını yapan 19 bin öğretmenimiz yarı yıl tatiline giriyor. Sevgili anne babalar, bugün çocuklarınızın alacağı karneler onların ‘iyi’ ya da ‘kötü’ birer çocuk olduğunun göstergesi değildir. Karne çocuklarınızın zekâsının, iyi insan olmasının, devletine veya milletine bağlı bireyler olduğunun göstergesi değildir. Karne çocuğunuzun ders performansını gösteren, güçlendirilmesi gereken kazanımları görmemizi sağlayan belgelerdir. Bugün verilen karneler sadece çocukların değil aynı zamanda anne babaların, öğretmenlerin ve bizlerinde karneleridir. Tatili saatlerimizi çalan günler olarak değil, saatlerimizi daha nitelikli hale getirebileceğimiz zamanlar olarak görmeli ve planlamalıyız" dedi.
 


Samsun Valisi Osman Kaymak ise Vezirköprü Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesinde düzenlenen karne dağıtım töreninde yaptığı konuşmasında, "Bugün Vezirköprü ilçemizde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Her şeyden önce sizlerin, anne-baba, öğretmenleriniz ve bizler için ne kadar değerli olduğunuzu bilmenizi isterim. Unutmayın ki sizlere verdiğimiz değer karnenizdeki notlarla ölçülemez. Şüphesiz bu karnelerden çocuklarımızın ders çıkaracağı gibi velilerimiz, öğretmenlerimiz ve yöneticilerde ders çıkaracaklardır. Daha iyi bir eğitim için hep birlikte çalışacağız. Tekli eğitime geçme anlamında çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. İnşallah bu sene Vezirköprü ilçesinde tekli eğitime geçmiş olacağız. Sevgili öğrenciler, karneleriniz kat’i suretle kişiliğinizi ve zekanızı kategorize eden bir gösterge değildir. Aksine zayıf ve güçlü yönlerinizi analiz etmeniz, eğer varsa eksikliklerinizi fark etmeniz ve bir daha ki dönem için tedbirler almanız adına bir imkandır. Karne tatili bir bitiş değil yeni başlangıçlar için bir soluklanma, dinlenme ve dirilme zamanıdır. Bir dönemin sonunda dinlenmeyi de hak ettiniz. Fakat dinlenmek hiçbir şey yapmamak ve boşa vakit geçirmek değildir. Bunun için tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek aktivitelerin yanı sıra kitap okuma alışkanlığını edinmenin yollarını aramalısınız. Kültürel faaliyetler ve spor aktiviteler de sizlerin 2'inci yarıyıla daha zinde başlamanızı sağlayacaktır. Benim de sizlere tavsiyem kitap okumanın yanısıra yaşadığınız şehri tanıma gayreti içerisinde olmanızdır. Yarıyıl tatilinde bu imkanı gerçekleştirebilirsiniz. Değerli anne babalar, öncelikle çocuklarımızın iyi bir eğitim alması için her türlü imkânı seferber etmekte olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Gerek bakanlık düzeyinde, gerekse il düzeyinde yapılan çalışmalar ve projelerin hepsi çocuklarımızın daha iyi ve sağlıklı eğitim ortamlarına sahip olmalarını sağlamak adınadır. Bugün çocuklarımızın duygusal yoğunluğunun fazla olduğu günlerden birisidir. Çocuklarımızın notları ne olursa olsun onları duygusal çöküntü içerisine sokacak söz ve eylemlerden mutlaka ve mutlaka uzak duralım. Bir anlık kızgınlıkla sarf edilen sözlerimiz onların dünyalarında onarılamayacak hasarlara yol açabilirken bizlere de pişmanlık kaynağı olabilir.  Çocuklarımıza destek verici ve teşvik edici bir davranış içinde olmamız, hem sorun çözme, hem de çocuklarımızı başarıya yönlendirme bağlamında bizi istenilen sonuçlara daha da yaklaştıracaktır" dedi.
 


Vali Osman Kaymak öğrenci velileri ve öğretmenlerede seslenerek, şunları dile getirdi.
"Kıymetli velilerimize tavsiyem yarıyıl tatilinde çocuklarımızla daha fazla vakit geçirmeleri, çeşitli aktiviteler içerisinde bulunmalarıdır. Kıymetli öğretmenler, eğitim-öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde, göstermiş olduğunuz gayretli ve özverili çalışmalarınızdan dolayı sizlere ayrıca teşekkür ediyorum. Eğitim alanında dünyada ve ülkemizde yapılan gelişmeleri takip etmeniz  öğrencilerimiz ve ülkemizin geleceği açısından çok önemlidir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen ve öğrencilerimize sağlıklı, mutlu ve gönüllerince yaşayacakları bir yarıyıl tatili diliyorum."
 


Konuşmaların ardından onur belgesi almaya hak kazanan öğrencilere onur belgeleri Samsun Valisi Osman Kaymak tarafından verildi. Daha sonra Vali Kaymak, emekliye ayrılan Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Arslan’a hizmetlerinden dolayı başarı belgesi verdi. Ardından Vali Osman Kaymak, protokol üyeleri ile sınıflara giderek öğrencilerin karnelerini ve başarı belgelerini verdi. Törene ayrıca, Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altıner, Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis, Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Öztürk, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Baruthane Ortaokulunda karne töreni sonrası Holi Festivali düzenlendi

Samsun'da Baruthane Ortaokulunda karne töreni sonrası Holi Festivali düzenlendi