21 Ocak 2021 Perşembe

SAMSUN'DA 245 BİN 40 ÖĞRENCİ KARNELERİNİ ALIP YARI YIL TATİLİNE GİRDİ

Samsun'da 245 bin 40 öğrenci karnelerini alıp yarı yıl tatiline girdi

Samsun'da yarı yıl tatiline giren öğrencilere karneleri dağıtıldı. Samsun'da 245 bin 40 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Samsun'da siyasiler, bürokratlar öğrencilerin karne sevincine ortak oldu.

18 Ocak 2019 Cuma 15:47 EĞİTİM

Samsun'da 245 bin 40 öğrenciye yarı yıl tatili nedeniyle karneleri dağıtılırken, Canik ilçesi Hasköy Cumhuriyet İlkokulunda ise karne töreni düzenlendi.


Samsun'da yarı yıl tatili nedeni ile  Hasköy Cumhuriyet İlkokulunda karne dağıtımı dolayısıyla tören düzenlendi.  Hasköy Cumhuriyet İlkokulunda düzenlenen karne törenine Samsun Valisi Osman Kaymak, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 

Yarı yıl tatiline giren öğrencilere düzenlenen törende karnelerini  Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen verdi.

ÇİĞDEM KARAASLAN KARNELERİ VERDİ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun'da öğrencilere karne ve başarı madalyası verdi.

Karaaslan, Atakum ilçesinde Şehit Yüzbaşı Tunç Fidaner İlkokulunda minik öğrencilerin karne sevincine ortak oldu. Öğrencilere karne ve başarı madalyası veren Karaaslan'a AK Parti Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, sürpriz yaptı. Keser, Karaaslan'a Ankara'da öğrenim gören çocukları Yiğit ile Sare'nin karnesini sundu. Daha sonra okuldaki özel öğrencilerin bulunduğu sınıfı ziyaret eden Karaaslan, burada birlikte pasta kestiği öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. 

Karaaslan, karne alan tüm çocuklara başarı dileyerek "Bugün aileler için çok özel bir gün. İlkokula giden ve ilk kez karne alan çocuklarının sevincini yaşıyorlar. Başarı, sadece derslerdeki başarı değildir. Hayatın her alanında ve sosyal hayatta var olarak hayatı dolu dolu yaşadıkları bir ömürleri olur inşallah." ifadelerini kullandı.

Kötü karne alan çocukların ailelerine tavsiyede bulunan Karaaslan, "Ben de zamanında kötü not almış bir büyükleri olarak söylüyorum. Karne asla belirleyici değildir. Bu dönem alınan kötü not, bir sonraki dönem için şevk veren durum olabilir. Biraz daha çok çalışarak öğrenciler ikinci dönem daha başarılı olabilir." dedi.

ZİHNİ ŞANİN KARNELERİ EVDE VERDİ
Samsun'da hastalıkları nedeniyle okula gidemeyen, eğitimlerini evde sürdüren çocuklara karnelerini Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin verdi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, hastalıkları nedeniyle okula gidemeyen öğrencileri evlerinde ziyaret ederek karnelerini verdi. 

2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılının birinci dönemi tamamlanırken Samsun'da Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, hastalıkları nedeniyle eğitimlerini evlerinde sürdüren öğrencileri ziyaret etti, karneleri sundu ve birer altın ile ödüllendirdi.

KUTLADI, ALTINLA ÖDÜLLENDİRDİ
Başkan Zihni Şahin, beraberinde İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ile birlikte ilk olarak, cam kemik hastası Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 3'üncü sınıf öğrencisi Yağız Işık'ı Hastanebaşı Mahallesi'ndeki evine gitti. Yağız'ın karnesini takdim eden Başkan Şahin, başarılı bir dönem geçiren öğrenciyi kutladı ve altın ile ödüllendirdi. Yağız ise Başkan Şahin'in elini öptü ve teşekkür etti.ZİYARETTE DUYGU YÜKLÜ ANLAR
Başkan Zihni Şahin ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe daha sonra serebral palsi(beyin felci) hastası, Şehit Cengiz Topel İlkokulu 2'nci sınıf öğrencisi Eyüp Ensar Karayigit'i ziyaret etti. Karayiğit ailesinin Fezçi Çakmak Mahallesi'ndeki evlerinde duygu yüklü anların yaşandığı ziyarette Başkan Şahin, Eyüp Ensar'a karnesini verdi ve altın ile ödüllendirdi.

HER ŞEY ONLARIN MUTLULUĞU İÇİN
Bugün tüm okula giden çocuklar ve onların ebeveynleri için heyecanlı ve özel bir gün olduğunu söyleyen Başkan Zihni Şahin, "Bizler de bugün, hastalıkları nedeniyle çok sevdikleri okullarından ayrı kalsalar da eğitimlerini sürdüren çocuklarımızı yalnız bırakmadık. Onların karne heyecanı ve mutluluklarına ortak olduk. Onları biraz olsun sevindirdiysek bile kendimizi dünyanın en mutlu insanı sayarız. Çocuklarımız, bizlerin hayat ışığıdır. Onların mutluluğu için her şeyi yapmaya hazırız" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Sheraton Otel Müdürünü yalanlayan savunma evrakları ortaya çıktı

Samsun Sheraton Otel Müdürünü yalanlayan savunma evrakları ortaya çıktı