06 Temmuz 2020 Pazartesi

SAMSUN'DA İLKADIM İLÇESİ ANADOLU MAHALLESİNE YENİ BİR OKUL YAPILACAK

Samsun'da İlkadım ilçesi Anadolu mahallesine yeni bir okul yapılacak

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, çiçek serası olarak kullanılan 10 dönümlük araziyi Milli Eğitim Bakanlığına devrettiklerini açıklayarak, Anadolu mahallesine yeni bir okul yapılacağını açıkladı.

11 Eylül 2018 Salı 09:05 EĞİTİM

Samsun'da İlkadım İlçe Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  Anadolu Mahallesinde daha önce çiçek serası olarak kullandıkları 10 dönümlük araziyi Milli Eğitime devrederek ilçeye yeni bir okul kazandırdıklarını açıkladı.


Her gün gerçekleştirilen ‘Mahalle Ziyaretleri’ programları ile gönül bağını güçlendiren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Anadolu Mahallesi Muhtarı Şerif Yavşan ve mahalle sakinlerini ve esnaflarını ziyaret etti.  

MAHALLE KÜLTÜRÜ VE DAYANIŞMASI YAŞATILMALI
Mahalle muhtarı Şerif Yavşan ile birlikte taleplerini dinleyen Başkan Erdoğan Tok, “ Mahallelerimizin güzelliklerinden en önemlisi de geleneklerimizi yansıtan ve mahalle kültürümüzü yaşatan küçük esnafımızdır. Onları ziyaret etmek, onlarla sohbet etmek ve taleplerine cevap verebilmek bizler için büyük önem arz etmekte. Bu nedenle her gün farklı bir mahallemizde cadde ve sokakları gezerek hem hizmetlerimizin denetimini hem de esnafımız ve mahalle sakinlerimizle buluşmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretlerimiz aynı zamanda birlikteliğimizi de en üst seviyeye taşıyarak gerçekleştirdiğimiz fikir alışverişi ile ortak aklı kullanıyoruz. Bu kardeşlik ortamı da başarıyı getiriyor” diye konuştu.



ANADOLUYA YENİ OKUL SEVİNCİ
Mahalle gezisinden Anadolu Mahallesi’nde belediyeye ait olan daha önce çiçek serası olarak kullandıkları alanı gezen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  10 dönümlük araziyi Milli Eğitime devrederek 12 ve 24 derslikten oluşan yeni bir okulun yapılmasına zemin hazırladıklarını ifade etti.

En büyük yatırımın çocuk ve gençlerin geleceğine yapılan yatırım olduğuna dikkat çeken Başkan Erdoğan Tok,  “ Çocuklar bizim geleceğimiz, yarınlarımız. Onların eğitimlerine katkıda bulunmak yarınlarımıza katkıda bulunmak demektir. Bu nedenle eğitime her fırsatta desteğimizi sürdürüyoruz. İlçedeki okulların bakım, onarım ve tadilatlarını yaptırıyoruz. Sağlıklı bir yeni nesil için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Anadolu mahallemizde çiçek serası ve şantiye olarak kullandığımız belediyemize ait 10 dönümlük araziyi Milli Eğitim’e devrettik.  Arazi üzerine 12 ve 24 derslikten oluşan yeni bir okulun yapılmasına zemin hazırladık. Hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

11 Eylül 2018 Salı 11:19

Başkanım derebahçe mahallesinde 1 tane orta okul yok kim yapacak herkes özel okula mı gitmek zorunda

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da bu hafta hava gök gürültülü sağanak yağmurlu geçecek

Samsun'da bu hafta hava gök gürültülü sağanak yağmurlu geçecek