27 Eylül 2020 Pazar

SAMSUN'DA MİLLİ EĞİTİME BAĞLI BU OKULLARIN İÇLER ACISI HALİ GÖRENLERİ ŞOKE EDİYOR

Samsun'da Milli Eğitime bağlı bu okulların içler acısı hali görenleri şoke ediyor

Samsun'da Milli Eğitime bağlı bazı okulların içler acısı hali görenleri şoke ediyor. Samsun'da eğitime dev bütçeler ayrılırken, bazı okul binalarında oluşan dev yarıklar ve okul içerisinde ki tuvaletlerin berbat hali tepki çekiyor.

19 Ekim 2018 Cuma 16:00 EĞİTİM

Samsun'da bazı okulların içler acısı hali görenlerin tepkisini çekiyor. Samsun'da 2017-2018 yaz tatili döneminde bazı okulların bakım ve onarımının yapılmaması nedeni ile yeni öğretim döneminde öğrenciler duvarlarında dev yarıkların oluştuğu ve tuvaletleri berbat durumda olan okul binalarında ders başı yaptı.


Samsun'da 2013-2014 yılı eğitim döneminde inşaatı tamamlanarak hizmete giren 19 Mayıs ilçesinde bulunan Anadolu Lisesi adeta dökülüyor. Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde yer alan Anadolu Lisesi binası yeni olmasına rağmen duvarlarında oluşan dev yarıklar görenleri hayrete düşürüyor.

Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulunda da öğrencilerin kullandığı tuvaletler deyim yerindeyse pes dedirtiyor. Yaz tatili sürecinde okulların onarım ve bakımlarının yapılmaması tepki çekerken, Samsun'da adeta dökülen okulların varlığı 'eğitime ayrılan paralar' nereye harcanıyor dedirtiyor.

2017'DE DEV YARIKLARI HABER YAPTIK AMA..
Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde bulunan Anadolu Lisesi binasında oluşan dev yarıklarla ilgili İbrahim Akkuş'un sosyal medyada yayınladığı görüntüler üzerine 2017 Ağustos  ayında yayınladığımız habere rağmen, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bu okul ile ilgili hiç bir çalışma yapmaması şaşkınlık yaratıyor. 

İnşaatı tamamlanarak 2013-2014 eğitim döneminde hizmete giren 19 Mayıs Anadolu Lisesi binası duvarlarında kısa süre içerisinde devasa yarıkların oluşması ise ayrıca merak konusu. 

Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulunda da berbat durumdaki öğrenci tuvaletleri de yıllardır yapılmıyor. Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulunda bulunan öğrenci tuvaletleri akıtma sorunu nedeni ile duvarların döküldüğü, öğrencilerin sağlıksız koşullarda tuvalet ihtiyaçlarını giderdikleri öğrenildi.

Öte yandan  Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Sinan Karaosmanoğlu, okul tuvaletlerinin onarımının yapılması ile ilgili yaptıkları girişimlere rağmen sonuç alamadıklarını açıklayarak, "Gerek Ticaret ve Sanayi Odası gerek İl ve İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne defalarca resmi yazı yazarak okul tuvaletlerimizin onarımının yapılmasını talep ettik. Ancak bu girişimlerimizden hiç bir sonuç alamadık." dedi.
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Mehmet yalnız

20 Ekim 2018 Cumartesi 00:20

Birde şunu söylesek haydar bey sayın Milli egitim bakanımız diyorki ek

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Cumhuriyet Savcısı Vedat Soğukpınar'ın objektifinden muhteşem kareler

Samsun Cumhuriyet Savcısı Vedat Soğukpınar'ın objektifinden muhteşem kareler