31 Ekim 2020 Cumartesi

SAMSUN'UN VEZİRKÖPRÜ İLÇESİNDE BU YIL İLK KEZ ORTAÖĞRETİM KPSS SINAVI YAPILACAK

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde bu yıl ilk kez Ortaöğretim KPSS sınavı yapılacak

Samsun'un Vezirköprü ilçesi Meslek Yüksekokulu Müdürü ÖSYM Koordinatörü Prof. Dr. Kemalettin Şahin, Vezirköprü ilçesinde bu yıl ilk kez ÖSYM tarafından Ortaöğretim KPSS sınavının yapılacağını açıkladı.

25 Eylül 2018 Salı 12:13 EĞİTİM

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde 2 bin kişi Ortaöğretim KPSS sınavının Vezirköprü ilçesinde yapılması için başvuru yaptı, yapılan başvurular üzerine ÖSYM Ortaöğretim KPSS sınavını Vezirköprü ilçesinde yapma kararı aldı.


Samsun'un Vezirköprü İlçesi Meslek Yüksekokulu Müdürü ÖSYM Koordinatörü Prof. Dr. Kemalettin Şahin, sınav için yapılan başvuruların tamamlandığını ilçede 2 bin kişinin başvuru yaptığını söyledi.

Vezirköprü ilçesine uzun uğraşlar sonucu ÖSYM koordinatörlüğünü kazandırdıklarını ifade eden Şahin, "Sınav başvurularını ve aday işlemlerini almaya başladık. İlk defa 7 Ekim 2018 tarihinde Vezirköprü'de yapılacak Ortaöğretim KPSS sınavı için hazırlıklar da tamamlandı." dedi.
 
Vezirköprü İlçesi Meslek Yüksekokulu Müdürü ÖSYM Koordinatörü Prof. Dr. Kemalettin Şahin, şunları kaydetti:

"ÖSYM sınavlarının ilçemizde yapılması yönündeki talepleri uzun uğraşlar sonucunda karara bağlandı. İlçemizde yapılacak ilk sınav olması nedeniyle büyük önem arz ediyor. Sınavın sorunsuz bir şekilde tamamlanması gerek kordinatörlüğümüz, gerekse ilçemiz adına kazanım sağlayacaktır. Vezirköprü’nün en ücra köyünden sınava girmek için saatlerce katettiği uzun yol sonucunda moral ve motivasyonu yerle bir olan insanımızın artık böyle bir problemi kalmadı. Sınavların Vezirköprü'ye alınmasında emeği geçenlere ve koordinatörlük işlemlerinde özverili çalışan personelimize teşekkür ediyorum." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Bahçeli'nin temelini attığı Hilal Kent Konutlarının inşaatı 5 yıldır bitmedi

Samsun'da Bahçeli'nin temelini attığı Hilal Kent Konutlarının inşaatı 5 yıldır bitmedi