24 Nisan 2019 Çarşamba

BETONG YAPI SANAYİ FİRMASI SAMSUN'UN HAVZA İLÇESİNE 50 MİLYON AVROLUK YATIRIM YAPACAK

Betong Yapı Sanayi firması Samsun'un Havza ilçesine 50 milyon avroluk yatırım yapacak

Samsun'un Havza ilçesine Betong Yapı Sanayi firması tarafından 50 milyon avroluk bir yatırım ile 250 kişinin istihdam edileceği gaz beton üretimi tesisi yapılacak.

10 Nisan 2018 Salı 19:17 EKONOMİ

Betong Yapı Sanayi firmasının, Samsun'un Havza ilçesine 50 milyon avroluk yatırım ile gaz beton üretim tesisi yapacağı açıklandı.


Samsun'un Havza ilçesinde bulunan Organize Sanayi Bölgesine Betong Yapı Sanayi firması tarafından 250 kişinin istihdam edileceği gaz beton üretimi tesisi yapılacak. Betong Yapı Sanayi firması tarafından Havza ilçesine yapılacak yatırımın Mayıs ayında temelinin atılacağı bildirildi.

Samsun'un Havza İlçesi Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) yatırım yapma kararı alan Betong Yapı Sanayi firmasının yetkilileri yatırımın yapılacağı bölgede incelemelerde bulundu.

Havza OSB'de yatırım yapma kararı alan Betong Yapı Sanayi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uğur Çağlar, Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar (TSO) ile fabrikayı kuracak olan Alman firmanın Türkiye yetkilisi ve Alman mühendisler tarafında fabrikanın kurulacağı alan üzerinde inceleme yapıldı. Havza ilçesinde 35 milyon avroluk ana yatırım ve 15 milyon avroluk yan yatırımlar ile 50 milyon avroluk yatırım planladıklarını açıklayan Betong Yapı Sanayi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uğur Çağlar, "Havza bize içinden geçen demiryolu ile daha cazip geldi. Biz gaz beton üzerine faaliyet göstermekteyiz. Bizim için nakliye çok önemli. İçinden geçen demiryolu hattı ve deniz yollarına olan yakınlığı ile Havza OSB çok avantajlı bir konumda. Bizden talep 25 Mayıs’ta temel atmamız. Hazırlıklarımızı tamamlamaya çalışıyoruz. Proje hazırlıklarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu günde fabrikamızı kuracak olan Alman firmasının temsilci ve mühendisleri ile alanda inceleme yaptık. Temelimizi attıktan sonra 17 ay gibi bir sürede tesisimiz üretime ve istihdama başlayacak. İnşallah kuracağımız fabrikada 250 kadar işçi istihdam edeceğiz.” dedi.

Yatırım ile ilgili ön değerlendirmelerde bulunmak üzere Samsun'un Havza ilçesine gelen Betong Yapı Sanayi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uğur Çağlar, uzun süredir Karadeniz’de yatırım yapmayı planladıklarını, Havza Organize Sanayi Bölgesinden ise İspanya gezisi sırasında Havzalı İşadamı Orhan Acar’ın aracılığı ile haberdar olduklarını belirtti.

Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar ise sektöründe lider firmaların Havza OSB’de yatırım yapmasının önemine değinerek, "İlçemize gelecek tüm yatırımcılara elimizden gelen destekte bulunacağız. Havza OSB demir yolu, deniz yolu ve kara yolu ile lojistik imkanları sanayiciler için önemli avantajlar sunmakta. Genişleme alanları ile Karadeniz’in en büyük OSB’si olan Havza OSB’de yatırımlar başladıkça Havza’da istihdam ve göç kalmayacak. İnşallah uzun süredir emeklerimizin karşılığını kısa sürede alacağız" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Bafra ilçesinde yapılan Fener Köprüsü açılışa hazırlanıyor

Samsun'un Bafra ilçesinde yapılan Fener Köprüsü açılışa hazırlanıyor