26 Mayıs 2019 Pazar

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 2018 YILI BÜYÜME RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2018 yılı büyüme rakamlarını değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2018 yılı büyüme rakamları ile ilgili yaptığı açıklamada "Tüm ekonomik saldırılara ve oynanan oyunlara rağmen, sağlam makro temeller üzerinde, güçlü büyümeye devam." dedi.

11 Haziran 2018 Pazartesi 12:34 EKONOMİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyüme rakamları ile ilgili olarak, "Tüm ekonomik saldırılara ve oynanan oyunlara rağmen, sağlam makro temeller üzerinde, güçlü büyümeye devam." dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ekonomisinin yılın ilk çeyreğinde yüzde 7,4 büyümesine ilişkin, "Tüm ekonomik saldırılara ve oynanan oyunlara rağmen, sağlam makro temeller üzerinde, güçlü büyümeye devam" değerlendirmesinde bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı paylaşımda büyüme rakamlarını değerlendirdi. 

Erdoğan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"2017 yılında yakaladığımız yüzde 7,4 büyüme oranının ardından 2018 yılına da hızlı başladık. Tüm ekonomik saldırılara ve oynanan oyunlara rağmen, sağlam makro temeller üzerinde, güçlü büyümeye devam! 

Türkiye ekonomisi 2018 yılının ilk çeyreğinde yüzde 7,4 büyüdü. OECD ülkeleri arasında birinci, G20 ülkeleri içinde ikinci sıradayız. Dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerinden biri olmaya devam ediyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Hurda araç teşviki Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi

Hurda araç teşviki Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi