04 Aralık 2021 Cumartesi

ESNAF ODASI BAŞKANI UYARDI! E-HACİZ DEVAM EDERSE KEPENK KAPATAN ESNAF SAYISI ARTAR

Esnaf odası başkanı uyardı! e-haciz devam ederse kepenk kapatan esnaf sayısı artar

Samsun-Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, esnaflara uygulanan e-hacizin kepenk kapatan esnaf sayısını arttıracağını belirterek, hükümetin bu konuda yaşanan soruna el atmasını beklediklerini söyledi.

21 Temmuz 2019 Pazar 15:36 EKONOMİ

Samsun-Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Metin Sinecek, e-haciz uygulamasının esnafları zor durumda bıraktığını açıkladı.


E-haciz nedeniyle Samsun'da ve Türkiye genelinde çok sayıda esnafın mağdur durumda olduğunu belirten Metin Sinecek, hükümetten yaşanan soruna el atmasını beklediklerini söyledi.

31 Mart ve 23 Haziran İstanbul seçim süreci ve sonrasında piyasalarda daralma yaşandığını, vatandaşın alım gücünün azaldığını, esnafında iş yapamaz duruma geldiğine dikkati çeken Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, "Hükümetimiz bu zamana kadar daima esnaflarımızın yanında oldu ve esnaflarımıza büyük destekler verdi. Piyasalarda şuan yaşanan sıkıntı nedeniyle esnaflarımıza uygulanan e-haciz uygulaması, yaşanan sıkıntının daha da katlanarak büyümesine ve esnaflarımızın kepenk kapatmasına neden olacaktır. Bu süreçte hükümetimizden beklentimiz, e-haciz uygulamasını esneterek, esnaflarımıza rahat bir nefes aldırmalarıdır" dedi.

E-haciz nedeniyle esnafların tüm hesap kartlarına bloke konulduğunu, bu nedenle para yatıramadığını ve para çekemediğini, bunun sonucunda  ödemesini yapamadığını kaydeden Metin Sinecek, e-hacizin esnafları kepenk kapatmaya zorladığına dikkati çekti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak'ın devlet adamı olarak samimi ve içten davranışları takdir topluyor

Samsun Valisi Osman Kaymak'ın devlet adamı olarak samimi ve içten davranışları takdir topluyor