29 Kasım 2021 Pazartesi

METİN SİNECEK EKONOMİDE DARALMA OLDUĞUNU AÇIKLADI! ESNAFTA VATANDAŞTA ZORDA!

Metin Sinecek ekonomide daralma olduğunu açıkladı! Esnafta vatandaşta zorda!

Samsun-Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, piyasaların ciddi bir dar boğaz yaşadığını, vatandaşın alım gücünün düştüğünü bu nedenle esnaflarında zor durumda olduklarını açıkladı.

25 Ekim 2021 Pazartesi 14:27 EKONOMİ

Samsun-Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, esnafında vatandaşında zor durumda olduğunu açıkladı, acilen ekonomik desteklerin uygulanması gerektiğini söyledi.


Son dönemde piyasalarda ve ekonomide ciddi bir daralma yaşandığını belirten Metin Sinecek, gıda ve benzeri ürünlere gelen zamların vatandaşın belini büktüğünü ifade etti. 

ESNAFTA VATANDAŞTA ZOR DURUMDA
Yeni çıkartılan kanun cirosu 240 bin TL altında olan küçük esnaflar için gelir vergisi muafiyetinin getirildiğini hatırlatan esnaf odası başkanı Metin Sinecek, "Geliri 240 binin altında olan küçük esnaflar için getirilen muafiyet için hükümetimize teşekkür ediyoruz. Ancak şuan küçüğünden büyüğüne bütün esnaflarımız zor durumda. Esnaf ve vatandaş bankalara borçlu. Son dönemde yaşanan ekonomik daralma nedeniyle krediler ödenemez duruma geldi. Vatandaşın cebindeki para eridi, alım gücü düştü. Alım gücünün düşmesi ile esnaflarımızdan alış veriş yapılamaz hale geldi. Esnafta vatandaşta zor durumda" dedi.

PİYASALARI RAHATLATACAK TEDBİRLER ALINMALI
Hükümetten piyasaları rahatlatacak ekonomik tedbirler ve destekler beklediklerini kaydeden Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, faizler ve fırsatçılık konusunda ciddi adımlar atılması gerektiğini, hem vatandaşın hem de esnafların alınacak tedbirlerle rahatlatılması gerektiğini belirtti. 
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP Samsun İl Başkanı Türkel gübre fiyatlarına yüzde 50'nin üzerinde zam geldiğini açıkladı

CHP Samsun İl Başkanı Türkel gübre fiyatlarına yüzde 50'nin üzerinde zam geldiğini açıkladı