29 Kasım 2021 Pazartesi

METİN SİNECEK, ERDOĞAN'IN ESNAFA VERDİĞİ KREDİ MÜJDESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Metin Sinecek, Erdoğan'ın esnafa verdiği kredi müjdesi ile ilgili açıklama yaptı

Samsun'da Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın esnaflar için verdiği 22 milyar liralık kredi müjdesi ile ilgili açıklama yaptı.

08 Ocak 2019 Salı 13:58 EKONOMİ

Samsun- Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek,  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2019 yılı için esnaf ve sanatkarlara verilecek desteklerle ilgili yaptığı açıklamayı büyük bir sevinç ile karşıladıklarını söyledi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2019 yılında esnaf ve sanatkarlara Halk Bankası üzerinden 22 milyar liralık kredi verileceği ile ilgili müjdesini değerlendiren Metin Sinecek, "Esnaflar olarak hükümetimizden 2019 yılında umutlu olduğumuzu, kredi desteklerini beklediğimizi açıklamıştık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her zaman olduğu gibi 2019 yılı içinde yine esnaf ve sanatkarlarımızın yüzünü güldürecek müjdeler verdi. 2019 yılında esnaflarımıza 22 milyar liralık kredi verilecek. Cumhurbaşkanımız Erdoğan, esnaflarımıza bu müjdeyi verdi. Krediler yakın zamanda açılacak ve esnaflarımız rahat bir nefes alacaklar. Esnaf odası olarak biz sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a esnaf ve sanatkarlara verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

2018 yılının ülke ve Samsun ekonomisi açısından zor bir süreçten geçtiğini, Türkiye'ye yönelik ekonomik saldırılar düzenlendiğini hatırlatan Metin Sinecek, 2019 yılı için verilen kredi müjdesi ile birlikte yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Ülkemiz ve Samsun ekonomisinin canlı kalabilmesi, esnaflarımızın ayakta kalabilmesi için vatandaşlarımızdan daha önce de söylediğimiz gibi, yerli ürünleri tercih etmelerini istiyoruz. Küçük esnaf veya orta ölçekli esnaflarımızın yaşaması için, büyük market zincirlerine yönelen vatandaşlarımız, mahalle bakkalını, mahalle esnafından alış veriş yapar ve yerli ürünleri tercih ederse ekonomimiz düze çıkar herkes mutlu olur. Bu vesile ile 2019 yılının esnaflarımız ve ülkemiz için hayırlar getirmesini diliyoruz" 
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Hakan

08 Ocak 2019 Salı 22:33

Metin sinek avuçlarini kaşıya kaşıya beklersin artik firsatlarini

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir: Meclis üyeleri şantiyelerde olacak

Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir: Meclis üyeleri şantiyelerde olacak