20 Ocak 2022 Perşembe

METİN SİNECEK ESNAFIN BANKA BORCUNA FAİZSİZ ÜÇ AY ERTELEME GETİRİLDİĞİNİ AÇIKLADI

Metin Sinecek esnafın banka borcuna faizsiz üç ay erteleme getirildiğini açıkladı

Samsun-Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, Korona Virüs nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı 21 maddelik ekonomi paketine esnaf sanatkarın kredi borçlarına faizsiz üç ay erteleme getirildiğini açıkladı.

18 Mart 2020 Çarşamba 21:28 EKONOMİ

Samsun'da Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığını yapan Metin Sinecek, Korona Virüs tedbirleri kapsamında açıklanan 21 maddelik ekonomik paketi ile ilgili açıklama yaptı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Korona Virüs sebebi ile açıkladığı 21 maddelik ekonomi paketinde esnaf sanatkarlar için de kararlar alınmasının sevindirici olduğunu söyleyen Metin Sinecek, ölümcül virüs nedeniyle iş yeri faaliyetleri geçici süre ile durdurulan ve bu nedenle işleri bozulacak olan esnafların kredi faiz ödemeleri ile ilgili ekonomi paketinde önemli bir kararın yer aldığına dikkati çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı ekonomi paketinde Korona Virüs nedeniyle iş yeri geçici süreyle kapatılan ve bu durum nedeniyle olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarların, Halkbankasına olan kredi borçlarının 3 ay süreyle faizsiz olarak ertelenmesi maddesininde yer aldığını söyleyen Metin Sinecek, "Cumhurbaşkanımızın açıkladığı ekonomi paketinde esnafların banka kredi borçlarına faizsiz olarak üç ay erteleme getirilmesi son derece önemlidir. Korona Virüs nedeniyle şuan iş yerleri geçici olarak kapatılan çok sayıda esnafımız vardır ve bu durum nedeniyle kredilerini ödemekte sıkıntı yaşayacaklardır. Açıklanan ekonomi paketi ile esnaf ve sanatkarlarımıza bu sıkıntılı süreci aşmak için hükümetimiz kredi borçlarına faizsiz üç ay erteleme getirmiştir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Eddoğan'a ve hükümetimize esnaflarımız adına teşekkür ediyoruz. Umarız bu Korona Virüs belasını en kısa sürede bertaraf ederiz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Korona Virüs nedeniyle bankalar müşteriyi tek tek içeri aldı

Samsun'da Korona Virüs nedeniyle bankalar müşteriyi tek tek içeri aldı