29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE SASKİ'NİN MİLYON DOLARLIK DIŞ BORÇ RAKAMI AÇIKLANDI

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ'nin milyon dolarlık dış borç rakamı açıklandı

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ'nin hazine garantili milyon dolarlı dış borç rakamı açıklandı. Samsun Büyükşehir Belediyesi dış borcu bulunan büyükşehir belediyeleri arasında birinci sırada yer aldı.

19 Mart 2019 Salı 16:17 EKONOMİ

Samsun Büyükşehir ve SASKİ'nin milyon dolarlık hazine garantili dış borç rakamı belli oldu. İşte Samsun Büyükşehir ve Samsun SASKİ'nin dış borç miktarı.


Belediye ve belediyelere bağlı işletmelerin 2018'in 3'üncü çeyreği itibari ile hazine garantili dış borç tutarları açıklandı. Buna göre Samsun Büyükşehir Belediyesi, dolar bazında hazine garantili dış borç sıralamasında ilk sırada yer aldı.

Bursa, İzmir, Eskişehir, Antalya, İstanbul, Mersin, Kayseri ve Adana Büyükşehir Belediyelerini hazine garantili dış borç tutarında geride bırakarak ilk sıraya yerleşen Samsun Büyükşehir Belediyesinin 97 milyon dolar dış borcu bulunduğu bildirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin hazine garantili dış borç tutarı 29 milyon dolar, İzmir Büyükşehir Belediyesinin 95 milyon dolar olurken Samsun Büyükşehir Belediyesinin 97 milyon dolarlı dış borcu dikkati çekti. Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı SASKİ'nin ise 34 milyon dolar hazine garantili dış borcu bulunuyor. Samsun Büyükşehir ve SASKİ'nin dış borçları toplanıldığında hazine garantili toplam dış borç ise 131 milyon dolar.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

mümin

19 Mart 2019 Salı 17:06

bu borcu yapan zihni şahin değil ,yusuf ziya yılmazdır bence borçları yaptı ,zihni başkana bıraktı adamcağız napsın akp çok uyanık zihni başkanı yemek için çok uğraşıyolar ama yemez bu millet..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayı Tekin Yavuz Selim mahallesine daha iyi yaşam koşulu vaad etti

İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayı Tekin Yavuz Selim mahallesine daha iyi yaşam koşulu vaad etti