31 Ekim 2020 Cumartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR VE SEÇİLEN İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARININ ALACAĞI MAAŞLAR BELLİ OLDU

Samsun Büyükşehir ve seçilen ilçe belediye başkanlarının alacağı maaşlar belli oldu

Samsun'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan yerel seçimde belediye başkanı olan isimlerin alacakları maaş belli oldu. Samsun'da yerel seçimde seçilen hangi ilçe belediye başkanı ne kadar maaş alacak.

03 Nisan 2019 Çarşamba 14:27 EKONOMİ

Samsun'da 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilenler ne kadar maaş alacak. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mustafa Demir, İlkadım Belediye Başkanı seçilen Necattin Demirtaş, Atakum Belediye Başkanı seçilen Cemil Deveci, Canik Belediye Başkanı seçilen İbrahim Sandıkçı ne kadar maaş alacak.


31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı olanların alacakları maaşlar seçildikleri bölgenin nüfus sayısına göre değişiyor. Buna göre Samsun'da da belediye başkanı seçilen isimlerin alacakları maaşlar, seçildikleri ilçelere göre değişkenlik gösterecek.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mustafa Demir,  1 milyon 335 bin 716 nüfusa göre 19 bin 929 TL maaş alacak. 

Samsun'un İlkadım ilçesinde belediye başkanı seçilen Necattin Demirtaş'ın ise 332 bin 230 olan ilçe nüfusuna göre  14 bin 214 TL maaşı olacak.

Samsun'un Atakum ilçesinden Belediye Başkanı seçilen Cemil Deveci ile Bafra Belediye Başkanı seçilen Hamit Kılıç ve Çarşamba ilçesinde belediye başkanı seçilen Halit Doğan, 12 bin 014 TL maaş alacak.

Canik Belediye Başkanı seçilen İbrahim Sandıkçı, Vezirköprü ilçesinde belediye başkanı seçilen İbrahim Sadık Edis , Terme ilçesinde belediye başkanı seçilen Ali Kılıç ve Tekkeköy ilçesinde belediye başkanı seçilen Hasan Togar'ın seçildikleri ilçelerin nüfusuna göre 10 bin 363 TL maaşları olacak.

Havza Belediye Başkanı olan Sebahattin Özdemir, 19 Mayıs Belediye Başkanı seçilen Osman Topaloğlu,  Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar,  Salıpazarı Belediye Başkanı seçilen Halil Akgül, Ayvacık Belediye Başkanı seçilen Halit Kalaycı,  Kavak Belediye Başkanı olan İbrahim Sarıcaoğlu,  Asarcık Belediye Başkanı seçilen Şerif Kılaguz ve Ladik Belediye Başkanı olan Nurhan Yapıcı Özel ise 8 bin 163 TL, Yakakent Belediye Başkanı olan Hüseyin Kıyma ise ilçe nüfusuna göre 7 bin 063 TL maaş alacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Canik Belediye Başkanı seçilen İbrahim Sandıkçı'ya 95 milyonluk borç kaldı

Samsun'da Canik Belediye Başkanı seçilen İbrahim Sandıkçı'ya 95 milyonluk borç kaldı