30 Kasım 2021 Salı

SAMSUN HAVZA OSB'DE 5 FİRMA 350 KİŞİYE İŞ KAPISI AÇACAK 142 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPACAK

Samsun Havza OSB'de 5 firma 350 kişiye iş kapısı açacak 142 milyon liralık yatırım yapacak

Samsun'un Havza ilçesinde bulunan Organize Sanayi Bölgesinde 350 kişiye iş kapısı açacak 5 yatırımcı 142 milyon liralık yatırım yapacak. Havza OSB'de son olarak 5 milyon liralık yatırım için Günel Gemi firmasına yer tahsisi yapıldı.

22 Mayıs 2019 Çarşamba 16:12 EKONOMİ

Samsun'un Havza ilçesinde yer alan Organize Sanayi Bölgesinde yer tahsisi yapılan 5 firmanın yapacağı toplam 142 milyon liralık yatırım ile ilgili temel atma töreni gerçekleştirilecek.


Havza Organize Sanayi Bölgesinde 5 firmaya yer tahsisi yapıldığı, bu firmaların ise 25 Mayıs 2019 tarihinde temel atma töreni gerçekleştireceği bildirildi.

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Erkan Acar Havza Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) yer tahsislerinin devam ettiğini açıklayarak  son olarak organize sanayi bölgesinde 5 milyon liralık bir yatırım için yer tahsisi yapıldığını açıkladı.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar ve Günal Gemi İnş. Yetkilisi Mustafa Günal arasında yer tahsisi için atılan imzalarla 7 bin 500 metrekarelik arsa tahsisi firmaya yapıldı. Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Günal Gemi firmasına yapılan yer tahsisi töreninde yaptığı konuşmada Havza OSB’ye talebin giderek arttığını belirterek  "İnşallah Havza önümüzdeki yıllarda istihdam sorununu çözmüş ve göç alan bir ilçe olacak" dedi.Havza TSO Başkanı Erkan Acar ise  Havza Organize Sanayi Bölgesinde  25 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenecek olan toplu temel atma töreninde 5 firmanın sanayi bölgesinde temel atacağını belirterek, "Günal Gemi bu firmalarımızdan birisi. Cumartesi günü yaklaşık 142 milyon liralık yatırım için işadamlarımız ile birlikte temel atacağız. İlk etapta bu fabrikalarda 350 kişi iş sahibi olacak. Temel atan firmalarımızın arasında Havzalı yatırımcılarımızın olması bizim için ayrı bir gurur kaynağı" diye konuştu.

Yatırımcı Mustafa Günal,  Havza Organize Sanayi Bölgesinde yapacakları yatırım ile boru ve teçhizatı üretimi yapacak olan fabrikada 60 kişinin istihdam edileceğini belirterek şunları dile getirdi.
"Burada 5 milyon liralık bir yatırım yapmayı planlamaktayız. Amacımız iki yıl içinde üretime geçmek. İnşallah 2021 Ağustos ayı içerisinde işbaşı yaparak üretime başlayacağız.” 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da suya yüzde 25, sayaç okumaya yüzde 150 zam yapılması kabul edildi

Samsun'da suya yüzde 25, sayaç okumaya yüzde 150 zam yapılması kabul edildi