26 Mayıs 2020 Salı

SAMSUN İLE KÖRFEZ ÜLKELERİ ARASI UÇAK SEFERİ OLURSA KENT EKONOMİSİ 125 MİLYON DOLAR GİRDİ SAĞLAR

Samsun ile Körfez ülkeleri arası uçak seferi olursa kent ekonomisi 125 milyon dolar girdi sağlar

Samsun ile Körfez ülkeleri arası direkt uçak seferlerinin olması halinde kent ekonomisine 125 milyon dolar girdi sağlanacağı açıklandı.

07 Kasım 2018 Çarşamba 14:10 EKONOMİ

Samsun ile Körfez ülkeleri arası direkt uçak seferlerinin olmaması nedeni ile kent ekonomisinin her yıl 125 milyon dolar kaybının olduğu gündeme geldi.


Karadeniz Turizm İşletmecileri Derneği KATİD Başkanı Murat Toktaş, Körfez ülkelerinden Trabzon'a direkt uçak seferlerinin olduğunu, Trabzon'a bu yıl sonuna kadar 2.5 milyon turistin geleceğine dikkati çekti. KATİD Başkanı Toktaş, Samsun'a ise bu yıl sonuna kadar Körfez ülkelerinden 25 bin ziyaretçi geleceğini vurgulayarak, "Samsun ile Körfez ülkeleri arasında direkt uçak seferleri olursa, Samsun'a 1.5 milyon turist gelir. Bunun ekonomik girdisi ise 125 milyon dolar olur" dedi.

Samsun turizmi ve ekonomisinin canlanması için Körfez ülkelerinden Samsun'a, Samsun'dan da Körfez ülkelerine direkt uçak seferlerinin acil olarak yürürlüğe konulması gerektiğini açıklayan Karadeniz Turizm İşletmecileri Derneği KATİD Başkanı Murat Toktaş, bu talebi Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati'ye de ilettiklerini söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da eski milli futbolcu Yüksel Öğüten, aday adaylığı başvurusunu Tekkeköy için yaptı

Samsun'da eski milli futbolcu Yüksel Öğüten, aday adaylığı başvurusunu Tekkeköy için yaptı