24 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN İŞ DÜNYASI S.O.S VERİYOR! TAKIŞOĞLU VE GÜLHAN FİRMALARI KONKORDATO İLAN ETTİ

Samsun iş dünyası S.O.S veriyor! Takışoğlu ve Gülhan firmaları konkordato ilan etti

Samsun ekonomisi ve iş dünyası S.O.S veriyor..Samsun'da Borsan Group'un Haber Medya Grubunu kapatması ile 65 kişi işsiz kalırken, kentin tanınan firmaları Takışoğlu ve Gülhan da konkordato ilan etti.

19 Ekim 2019 Cumartesi 15:05 EKONOMİ

Samsun'da piyasalarda yaşanan durgunluk büyük firmaları bünyelerinde bulunan iş yerlerini kapatmaya iterken, Samsun ticaretinde tanınan bazı firmalarda konkordato ilan etmeye başladı.


Ekenomik durgunluk ülke genelinde yaşanırken, maliyetleri karşılayamayan bir çok firma ya iflas etti, ya konkordato ilan etti ya da iş yerini kapattı. Samsun ticari hayatı da yaşanan olumsuzluktan etkilenirken, kentte tanınan Takışoğlu Gıda ve Gülhan firmalarının konkondato ilan ettikleri gündeme geldi.

Hedef Halk Gazetesinden Alper Cabbar'ın haberine göre Samsun'da çok sayıda firma iflastan kurtulmak ve borçlarını yapılandırmak için konkordato yoluna gitti.

Samsun'da son olarak Takışoğlu ve Gülhan'ın da konkordato ilan ettiğini gündeme getiren Hedef Halk Gazetesinden Alper Cabbar imzası ile yayınlanan haberde, Takışoğlu Gıda ve Gülhan firmalarının da konkondato ilan ettikleri bilgisi yer aldı.

Yayınlanan haberde bir reklam ajansı sahibinin kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, iki firmanın daha konkordato ilan ettiğini duyurdu. Paylaşımda, "Takışoğlu ve Gülhan konkordato ilan etti. Samsun iş dünyası nereye gidiyor" diye yazdı.

Diğer yandan bu paylaşım sonra Takışoğlu ve Gülhan şirketlerinden resmi bir açıklama yapılmazken, firmaların konkordato ilan edip etmediği merak konusu oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 5 okçuluk şampiyonası iptal edildi mi edilmedi mi! Açıklama yapıldı

Samsun'da 5 okçuluk şampiyonası iptal edildi mi edilmedi mi! Açıklama yapıldı