16 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN KIRMIZI ET ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİNDEN KIRMIZI ET İTHALATINA TEPKİ

Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliğinden kırmızı et ithalatına tepki

Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan, kırmızı et ithalatına tepki göstererek, "İthalat kararı, özellikle karkas et ithalatı Türkiye'de hayvan yetiştiricisini, üreticisini zor durumda bırakmıştır" dedi.

26 Ekim 2017 Perşembe 11:08 EKONOMİ
Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan, et ithalatına karşı olduklarını söyledi.

Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan, Türkiye'de yeterli küçükbaş ve büyükbaş hayvan varlığı bulunduğunu, bu nedenle et ithal edilmesine karşı olduklarını söyledi.

Besici için mazot, yem, saman gibi girdilerin pahalı olduğunu ve ucuzlatılması gerektiğini belirten Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı  Doğan, "Biz bir tarım ülkesiyiz, kendi üreticimizi, kendi yetiştiricimizi destekleyerek, daha fazla üretmesine katkı sağlayarak bu işi çözeceğimize inanıyorum. İthalat kararı, özellikle karkas et ithalatı Türkiye'de hayvan yetiştiricisini, üreticisini zor durumda bırakmıştır." dedi.

Devlet büyüklerinin orta ve küçük ölçekli hayvan besicilerin çektiği çileye kayıtsız kalmayacağını ümit ettiklerini dile getiren Erdal Doğan, "Kendi topumuzu, tankımızı yapmamız ne kadar önemli ise kendi tarımımızı ve hayvancılığımızı da bağımlı olmaktan kurtarmak o denli önemlidir." ifadesini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek TBMM'de Gülsan Sanayi Sitesi ile ilgili konuştu

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek TBMM'de Gülsan Sanayi Sitesi ile ilgili konuştu