21 Ocak 2022 Cuma

SAMSUN TSO'DAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI! VERGİ KALDIRILMALI, ASGARİ ÜCRET 4 BİN TL OLMALI

Samsun TSO'dan asgari ücret açıklaması! Vergi kaldırılmalı, asgari ücret 4 bin TL olmalı

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu. ekonomik sıkıntıların yaşandığı süreç ile ilgili birlik beraberlik çağrısı yaptı, asgari ücrette verginin kaldırılması ve asgari ücretinde 4 bin TL olması gerektiğini söyledi.

01 Aralık 2021 Çarşamba 14:25 EKONOMİ

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(STSO) Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, asgari ücret açıklaması yaptı.


STSO Başkanı Murzioğlu, asgari ücretin enflasyon üzerinde arttırılması gerektiğini söyledi. Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda açıklama yapan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murzioğlu, "Maaş artışlarını konuştuğumuz dönemdeyiz. Çalışanlarımız bizim ailemiz. Onların geçim refahı hepimizi ilgilendiriyor. Bu artışlar bize asgari ücretin en az 3 bin 500 ila 4 bin TL bandında olması gerektiğini işaret ediyor. Asgari ücret enflasyonun üzerinde arttırılmalıdır. Ama bununla birlikte, asgari ücrette vergi kaldırılmalı, gelir vergisi dilimleri yükseltilmeli, asgari ücret desteği artırılmalı" dedi.

Pandemiyle birlikte dünyanın olduğu gibi Türkiye'nin de zorlu bir süreçten geçtiğini belirten Murzioğlu meclis toplantısında "Kriz yönetiminde bizim en büyük argümanımız birlik ve beraberliğimizdir. Biz çok güçlü bir ülkeyiz. Bu gücü sürdürülebilir kılmak, 2023 yılı hedeflerini aşmak bizim elimizde. Umudumuzu yitirmeden, çalışmaya gelecek nesilleri iyi bir gelecek bırakmaya mecburuz. Bu bizim sorumluluğumuz" diye konuştu.Asgari ücret desteği artırılmalı 
Konuşmasında asgari ücret konusuna da değinen Murzioğlu, "Maaş artışlarını konuştuğumuz dönemdeyiz. Çalışanlarımız bizim ailemiz. Onların geçim refahı hepimizi ilgilendiriyor. Bu artışlar bize asgari ücretin en az 3 bin 500 ila 4 bin TL bandında olması gerektiğini işaret ediyor. Asgari ücret enflasyonun üzerinde arttırılmalıdır. Ama bununla birlikte, asgari ücrette vergi kaldırılmalı, gelir vergisi dilimleri yükseltilmeli, asgari ücret desteği artırılmalı, işletmelerin sürdürülebilirliği de zarar görmemeli, maliyetler düşürülmelidir. Ülke olarak çok sıkıntılı günler gördük, dersimizi iyi çalıştık. Kriz yönetiminde bizim en büyük argümanımız birlik ve beraberliğimizdir. Biz çok güçlü bir ülkeyiz. Bu gücü sürdürülebilir kılmak, 2023 yılı hedeflerini aşmak bizim elimizde. Umudumuzu yitirmeden, çalışmaya gelecek nesillere iyi bir gelecek bırakmaya mecburuz. Bu bizim sorumluluğumuz" diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Metin Sinecek, Erdoğan'ın dolar ve stokçularla mücadele açıklamasına destek verdi

Metin Sinecek, Erdoğan'ın dolar ve stokçularla mücadele açıklamasına destek verdi