19 Mayıs 2019 Pazar

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK: SAMSUN SANAYİLEŞME VE İSTİHDAMDA ÇOK İYİ YERDE DEĞİL

Samsun Valisi Osman Kaymak: Samsun sanayileşme ve istihdamda çok iyi yerde değil

Samsun Valisi Osman Kaymak, düzenlenen ekonomi toplantısında yaptığı konuşmada Samsun'un sanayileşme ve istihdam konusunda çok iyi bir yerde olmadığını söyledi.

10 Ağustos 2018 Cuma 18:22 EKONOMİ

Samsun Valisi Osman Kaymak, DSİ Toplantı Salonu’nda Organize Sanayi Bölgeleri ve Küçük Sanayi Siteleriyle ilgili Ekonomi Toplantısı’na başkanlık etti.


Devlet Su işleri toplantı salonunda düzenlenen ekonomi toplantısında konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak,  Samsun için ortak akıl, ortak payda düsturuyla hareket ettiklerini belirterek,  "Samsun bugüne kadar kentleşme, spor, turizm ve sağlık alanında güzel gelişmeler kat etti ama sanayileşme ve istihdam konusunda çok iyi yerde değiliz. Bir yıllık Samsun Valisi olarak tespitim, sanayicimizin gerçekten yer sıkıntısı çektiğidir. Bizler Samsun’da yatırım yapmak isteyen bir sanayiciye yer bulamaz ve onu başka bir ile gönderirsek bunun vebali biz yöneticilerin üzerinde olur. İlimizde daha çok yatırım, daha çok istihdam yapılması için gerek OSB, gerekse Küçük Sanayi Siteleriyle ilgili yer sorununu çözmemiz lazım. Bütün şehir, sanayileşme ve istihdam konusunda ortak bir fikre varırsa, yol almak çok daha kolay olur. ” dedi.

Gerçekleşen toplantı Samsun Valisi Osman Kaymak'ın konuşmasının ardından Samsun Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Altunsoy ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı Necmi Alıç’ın sunumları ve karşılıklı görüş alışverişiyle devam etti.

Toplantıya, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır, 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Vali Yardımcıları Hasan Öztürk ve Sezgin Üçüncü, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, OSB ve Küçük Sanayi Sitelerinin yöneticileri ile STK temsilcileri katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

10 Ağustos 2018 Cuma 23:48

demek vali de iş yapamıyor o zaman o koltukta durmayacaksın bir sanayi bölgesi tahsisi yapamıyorsan

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un turistik ilçesi Yakakent'te sahilin çamur içerisinde olması yerli turistleri kızdırdı

Samsun'un turistik ilçesi Yakakent'te sahilin çamur içerisinde olması yerli turistleri kızdırdı