24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN'DA ATAKUM BELEDİYESİNDE ÇALIŞAN 560 İŞÇİ 900 TL PROMOSYON ÜCRETİ ALACAK

Samsun'da Atakum Belediyesinde çalışan 560 işçi 900 TL promosyon ücreti alacak

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesinde kadroya geçen 560 işçiye bir banka ile yapılan maaş anlaşması kapsamında kişi başı 900 TL promosyon verilecek.

08 Mayıs 2018 Salı 14:35 EKONOMİ

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesinde, bir bankanın yetkilileriyle maaş anlaşması için masaya oturan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, belediye işçilerine 900 TL’lik promosyon için sözleşme imzaladı.


Samsun'da Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 3 yıl boyunca 560 işçinin maaşlarının bir bankadan verilmesi kapsamında personele ödenecek promosyon miktarıyla ilgili sıkı bir pazarlık yaptıklarını ve görüşmelerin sonucunda 560 işçiye 900 TL’lik promosyon ödenmesi konusunda anlaşma sağladıklarını açıkladı.

900 TL BANKA PROMOSYONU 
Atakum Belediyesinde görev yapan 560 personelin 900 TL promosyon alacağını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla yasalaşan Taşerona Kadro sürecinde, Atakum Belediyesi bünyesinde çalıştırılan taşeron işçilerimizin, sürekli işçi kadrosuna geçişini hızlı bir şekilde tamamladık. Atakum Belediyesi, çalışanlarıyla, yöneticileriyle ve vatandaşlarıyla birlikte büyük bir aile. Daha yaşanılabilir bir Atakum için, özveriyle çalışan Atakum Belediyesi çalışanlarının her türlü imkandan en iyi şekilde faydalanmasını önemsiyorum. Bu anlamda Garanti Bankası yetkilileriyle işçilerimizin menfaati doğrultusunda yaptığımız görüşmeler sonucunda, 560 personelimize 900 TL’lik promosyon ödenmesini kararlaştırdık” dedi.

BU AY ÖDENECEK
Banka promosyonlarının işçilere bu ay ödeneceğini ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum’da sürdürdüğümüz çalışmaların en büyük emektarı işçilerimize verdiğimiz önemden hareketle, kanunların bize verdiği yetkiler çerçevesinde, özlük haklarının da savunucusuyuz. Bu anlamda banka yetkilileriyle sıkı bir pazarlık yaptık. Görüşme sonunda 560 personelimizin 3 yıl boyunca maaşını Garanti Bankasından alması karşılığında, 505 bin TL promosyon aldık. Kişi başı 901,78 TL’lik promosyon tutarı, işçilerimize Mayıs ayında alacakları maaşlarla birlikte ödenecek. Bu vesileyle sürekli işçi kadrosuna geçen personelimize bir kez daha hayırlı uğurlu olsun dileklerimi iletiyorum. Atakum Belediyesi olarak personelimizin her zaman yanındayız” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ferhat

22 Şubat 2019 Cuma 22:12

Yalan yalan yalan yalı kafe çalışanlar 3 aydır maaş alamıyorlar insanların ise gelmeye yol paraları yok yürüme gel diyorlar dalga geçer gibi

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da serbest bırakılan uyuşturucu satıcısı savcının itirazı üzerine tutuklandı

Samsun'da serbest bırakılan uyuşturucu satıcısı savcının itirazı üzerine tutuklandı