18 Haziran 2019 Salı

SAMSUN'DA BATTIĞI GÜNDEME GELEN O İŞ ADAMI İLE İLGİLİ YENİ GELİŞMELER VAR

Samsun'da battığı gündeme gelen o iş adamı ile ilgili yeni gelişmeler var

Samsun'da bankalara olan borcunu Euro üzerinden yapılandıran bir iş adamının döviz kurunda yaşanan artış üzerine babadan kalma servetini batırdığı ve elinde kalan son malları da başkalarının üzerine devrederek yurt dışına yerleşeceği gündeme geldi.

12 Eylül 2018 Çarşamba 15:10 EKONOMİ

Samsun'da iş dünyasının yakından tanıdığı ünlü bir iş adamının battığı ve Samsun’u terk etmeye hazırlandığı iddiasında yeni gelişmeler var...


Geçen hafta, babadan kalma serveti ile Samsun iş dünyasında kendine yer edinen Samsunlu ünlü iş adamının servetini batırdığı, elinde kalanları da başkalarının üzerine devrederek Samsun’u terk etmeye hazırlandığı iddiası Samsun gündemine bomba gibi düşmüştü.

Samsun'u terk etmeye hazırlandığı gündeme gelen iş adamı ile ilgili iddialar her geçen gün artarken, adını vermek istemeyen bir bankanın  bölge müdürü de olayı doğruladı.

Adı bizde saklı iş adamı ( İddialar net belgelere şimdilik dayandırılamadığı için isim veremiyoruz) ile ilgili son iddia ise batırdığı ya da batırmaya çalıştığı şirketine ait TIR’ları, Çarşamba’da faaliyet gösteren B… T…. İsimli bir Nakliye şirketine devrettiği yolunda.

İş adamı ile bir başka iddia ise yurt dışından ev aldığı, şirketin Merkezini İzmir’e taşıyıp konkordato ilan ettikten sonra yurt dışına yerleşeceği yolunda.

Hatırlanacağı üzere geçen hafta,  iddiaya göre Samsunlu iş adamı bankalara olan 170 milyonluk kredi borcunu Nisan ayında ödeme güçlüğüne düşünce Euro üzerinden yeniden yapılandırmıştı. Ancak döviz kurlarındaki hızlı yükseliş 170 milyon TL’lik borcunu 265 Milyon TL’ye çıkartınca, ünlü iş adamı bankaların ipotek koyduğu mallarını başkalarının üzerine aktardığı yönündeydi.

Döviz kurunda yaşanan artışın Türkiye genelinde olduğu gibi Samsun'da firmalar ve iş adamlarını olumsuz etkiledi. 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile Samsun zirvesi yapıldı

TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile Samsun zirvesi yapıldı