25 Ocak 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA ESNAF BİR BİR KEPENK KAPATIYOR! HER YERDE KİRALIK İLANLARI VAR

Samsun'da esnaf bir bir kepenk kapatıyor! Her yerde kiralık ilanları var

Samsun'un en işlek caddelerinden olan İstiklal caddesi(Çiftlik caddesi) başta olmak üzere Fatih Sultan Mehmet caddesi, Mecidiye Çarşısı ve ticaretin yoğun olduğu noktalarda çok sayıda dükkan ve iş yerinin bir bir kapandığı ve camlarına kiralık yazılarının asıldığı görüldü.

09 Temmuz 2019 Salı 14:29 EKONOMİ

Samsun'da 2019 yılının ilk 6 ayında 245 esnafın kepenk kapattığı, 31 Mart seçimlerinden sonra ise kepenk kapatan esnaf sayısında artış olduğu gündeme geldi.


Samsun'da Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu(TESK) verilerine göre 2019 yılının ilk 6 ayında 245 esnaf kepenk kapatırken, Samsun kepenk kapatan esnaf sayısında Türkiye'de birinci il oldu.

TESK'in 2019 yılının ilk 6 ayını kapsayan verilere göre Samsun'da 245 esnaf kepenk kapatırken, 31 Mart yerel seçimleri ve 23 Haziran'da tekrarlanan İstanbul seçim sürecinde ise kepenk kapatan esnaf sayısında artış olduğu gündeme geldi.

Samsun'un en işlek caddelerinden olan İstiklal caddesi(Çiftlik caddesi) başta olmak üzere Fatih Sultan Mehmet caddesi, Mecidiye Çarşısı ve ticaretin yoğun olduğu noktalarda çok sayıda dükkan ve iş yerinin kapandığı ve camlarına kiralık yazılarının asıldığı görüldü. Samsun'da hemen hemen her yerde adım başı iş yerlerinin camlarında kiralık yazıları asılırken, emlakçılarda kiralık iş yerlerinde artış olduğunu ancak boşaltılan iş yerlerinin yeniden kiralanması ile ilgili ise ciddi sorunlar yaşandığını söylüyor. 

Kiralık yazılarının asılı olduğu çok sayıda iş yerinin kiralanamadığını, alım gücünün düştüğünü, piyasaların durgun olduğunu ve bu nedenle kimsenin yeni iş yeri açmaya cesaret edemediğini söyleyen emlakçılarda, yaşanan durgunluktan nasibini olumsuz yönde alan esnaf kesiminden. Samsun'da emlak piyasasını elinde bulunduran bazı emlakçılarından iş yerlerini durgunluk nedeniyle kapattığı, iş yerlerine ise kiralık ilanı astıkları biliniyor.

Samsun'un hemen hemen her cadde ve sokağında bulunan iş yerlerinin camlarında kiralık ilanlarının sayısında artış olduğu gözle görülürken, TESK'in Samsun'da 245 esnafın kepenk kapattığı yönünde açıkladığı bilginin, görünenden daha vahim durumda olduğu ileri sürülüyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

cevdet

07 Şubat 2020 Cuma 11:06

zircir marketlerde stor perdeden sehpaya buzdobından tv her şey satılıyor 9000 subeye ulaşmış biri bu esnaf ne satacak ciftlik boş gazi boş mecidiye eh işte bu satışlar yasaklanmalı

mesut keskin

10 Temmuz 2019 Çarşamba 09:41

az bile bizim dükkan sahibi insanımıza... hiç işyeri çalıştırmamış şereften yoksun insanlar bunlar.... adam mecidie gibi bi yerde 10 m2 yere 10 bin lira 50 m2 yerden 50 bin lira kira isterse adamın çıkmaktan başka çaresi yok tabi.... devlet araştırmalı kira ne kadar gösteriliyor diye... ondan sonra kira fiyatları insin aşağı kapanan kepenk sayısı azalır emin olun.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Kavak Belediyesi olmaması gereken Özel Kalem Müdürlüğüne 1 milyonluk bütçeyi nasıl aktardı

Kavak Belediyesi olmaması gereken Özel Kalem Müdürlüğüne 1 milyonluk bütçeyi nasıl aktardı