25 Mayıs 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA MEZARLIK FİYATI VE MEZARLIK HİZMETLERİNİN YENİ ÜCRETLERİ BELLİ OLDU

Samsun'da mezarlık fiyatı ve mezarlık hizmetlerinin yeni ücretleri belli oldu

Samsun Haber- Samsun'da mezarlık fiyatı ve mezarlık hizmetlerinin yeni ücretleri açıklandı. Buna göre Samsun'da Asri Mezarlıkta bir parsel mezar yerinin satış fiyatı 7 bin, Kıranköy Mezarlığında ise 4 bin lira oldu.

06 Mart 2018 Salı 09:09 EKONOMİ

Samsun’da mezarlık fiyatları yapılan düzenleme ile yeniden belirlendi. Samsun'da Asri Mezarlık ve Kıranköy Mezarlığında bir parsel mezar yeri satış fiyatları ile cenaze hizmetleri için alınacak ücretlerde değişikliğe gidildi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Ali Kukuş, bir cenazeye verdikleri hizmetin başından sonuna kadarki sürecini Gazete Gerçek’e anlattı. Yeniden belirlenen mezarlık fiyatları hakkında bilgi veren Ali Kukuş, protokolü imzalanan uçakla ücretsiz cenaze taşıma hizmetinin kısa sürede hayata geçirileceğini söyledi. Kukuş, “Vatandaşımızı bu acı günlerinde yalnız bırakmayarak yanlarında oluyoruz. Acılarını paylaşıyoruz” dedi.

İŞTE YENİ MEZARLIK FİYATLARI

Samsun Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Ali Kukuş, Samsun Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda kentte mezarlık fiyatlarının yeniden belirlendiğini duyurdu. Ali Kukuş, Asri Mezarlık’ta (Cenaze olduğunda veya olmadığında) mezarlık fiyatlarının 7 bin lira, Kıranköy Mezarlığı’nda (Cenaze olduğunda veya olmadığında) 4 bin lira olduğunu kaydetti. Ali Kukuş, Derecik Mezarlığı’nda ise büyükler için; cenaze esnasında bir kişilik mezarlık yerine 150 lira, iki kişilik yere 350 lira, 3. ve 4. mezar yerine ise 3 bin lira aldıklarını kaydetti. Öte yandan yine Derecik Mezarlığı’nda küçükler için (cenaze olduğunda veya olmadığında) 60 lira alındığının altını çizdi. 

KEFEN, YIKAMA VE TAHTA ÜCRETSİZ

Samsun Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Ali Kukuş, kefen, yıkama (maske-eldiven ve dini vecibeler), mezar tahtası (20x4x100=10 adet tahta+başlık ve ayak ucu) gibi hizmetlerin ise ücretsiz verildiğini ekledi.

188’İ 24 SAAT ARAYABİLİRLER

Gazete Gerçek'ten Tolga Birgücü'nün haberine göre 188 hizmet hattı hakkında da konuşan Samsun Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Ali Kukuş, “Vatandaşlarımız zaman zaman aracı kişiler aracılığı ile bizlere ulaşıyorlar ancak 155 veya 112 gibi bizim de çağrı merkezimiz var. Buradan bize 24 saat ulaşabiliyorlar. Buradan aldığımız bilgi ile yanlarına gidiyoruz. Her daim yanlarındayız. 24 saat nakil hizmeti veriyoruz” diye konuştu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamaya koymak üzere Türk Hava Yolları (THY) ile protokol imzaladığı il dışına uçakla ücretsiz cenaze taşıma hizmetinden söz eden Ali Kukuş, “Tüm bu hizmetlerimizin yanı sıra, bundan sonra uzak bölgelere cenazelerimizi uçak ile nakil edeceğiz. Vatandaşlarımızı bu acılı günlerinde, cenaze taşıma ile uğraşmalarının önüne geçecek olan bu hizmetimizin protokolü imzalandı. Hizmet talimatı bize geldiğinde, en kısa zamanda programımıza alıp uygulamaya koyacağız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun 19 Mayıs Belediye Başkanı, eleştirdiği milletvekili Kırcalı'yı çiçeklerle karşıladı

Samsun 19 Mayıs Belediye Başkanı, eleştirdiği milletvekili Kırcalı'yı çiçeklerle karşıladı