07 Temmuz 2020 Salı

SAMSUN'DA O İŞ ADAMI DÖVİZ BORCU YÜZÜNDEN BATTI, KONKORDATO İLAN ETMEYE HAZIRLANIYOR

Samsun'da o iş adamı döviz borcu yüzünden battı, konkordato ilan etmeye hazırlanıyor

Samsun'da tanınmış bir iş adamının bankaya olan kredi borçlarını döviz üzerinden yapılandırdığı, döviz kurunda yaşanan artış nedeni ile de ödemelerini yapamayıp battığı iddia edildi.

03 Eylül 2018 Pazartesi 14:27 EKONOMİ

Samsun’da ünlü bir iş adamının bankalara döviz üzerinden olan borcunu ödeyemeyerek battığı ve konkordato ilan etmeye hazırlandığı gündeme geldi.


Samsun iş dünyasının yakından tanıdığı bir iş adamının servetini batırdığı, elinde kalanları da başkalarının üzerine devrederek Samsun’u terk etmeye hazırlandığı iddiası Samsun'da şok etkisi yarattı.

İddiaya göre Samsunlu iş adamı bankalara olan 170 milyonluk kredi borcunu Nisan ayında ödeme güçlüğüne düşünce Euro üzerinden yeniden yapılandırmıştı. Ancak döviz kurlarındaki hızlı yükseliş 170 milyon TL’lik borcunu 265 Milyon TL’ye çıkartınca, ünlü işadamı bankaların ipotek koyduğu mallarını başkalarının üzerine aktarmış.

Banka müdürlerinin de endişe duyduğu ve isim vermeden böyle bir olgunun varlığını kabul ettikleri olayda bir başka iddia ise, söz konusu işadamının şirketin merkezini yıl sonuna kadar İzmir’e taşıyacağı ve orada konkordato ilan edeceği yönünde.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cuneytc

14 Ekim 2018 Pazar 00:20

Habercilik anlayışınız BİR İŞ ADAMI adı altında sansasyon mu ? Ne saçma bir haber

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor kaptanı Ercan Yazıcı'nın Amedspor'a attığı muhteşem kafa golü

Samsunspor kaptanı Ercan Yazıcı'nın Amedspor'a attığı muhteşem kafa golü