20 Ekim 2020 Salı

SAMSUN'DA YEDAŞ ELEKTRİKTE 160 BİN KEZ AÇMA KAPAMA YAPTI 5 MİLYON GELİR SAĞLADI

Samsun'da YEDAŞ elektrikte 160 bin kez açma kapama yaptı 5 milyon gelir sağladı

Samsun'da YEDAŞ'ın 160 bin kez açma kapama işlemi yaptığı bu işlemden ise 5 milyon 408 bin lira gelir sağladığı açıklandı.

28 Mart 2019 Perşembe 14:16 EKONOMİ

Elekrik Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Mehmet Özdağ, YEDAŞ'ın sadece Samsun'da 160 bin kez açma kapama işlemi yaptığını bu durumun ise vatandaşların elektrik borcunu dahi ödeyemez halde olduklarını gösterdiğini açıkladı.


Samsun'da YEDAŞ'ın 160 bin adet açma kapama işlemi yaptığına dikkati çeken Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Özdağ,  "Samsun’da mesken, ticarethane ve tarımsal sulama elektrik aboneleri yaklaşık 800 bin, sadece 2018 yılı içerisinde yapılan kesme-bağlama işlemi sayısı 160 bini bulmuştur. Elektrik borcunu ödeyemeyen abone gruplarının büyük ölçüde mesken, tarımsal sulama ve ticarethane aboneleri olduğu bilinmektedir. Bu tablo bize hane halkının, esnafın ve çiftçinin yaşamsal ve geçimsel zorunlulukla tükettiği elektrik faturasını bile ödeyemediğini ortaya koymaktadır" dedi.Elektrik faturalarının can yaktığını kaydeden Mehmet Özdağ, kesme bağlama bedellerinin 2019 Ocak ayında yüzde 26 artırılarak alçak gerilim abone grupları için 33,8 TL, orta gerilim abone grupları için ise 171,6 TL olarak belirlendiğini,  ülke genelinde faturasını ödeyemeyen yurttaştan, borcun gecikme faizi hariç yaklaşık 500 Milyon TL alınarak elektrik dağıtım şirketlerine aktarıldığını söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun bağımsız adayı Erhan Usta Çarşamba'da konuştu: Bu seçimi alacağız

Samsun bağımsız adayı Erhan Usta Çarşamba'da konuştu: Bu seçimi alacağız